Švajlena pri Rodákovom góle potešilo aj to, že rozhodol Košičan

Anton Švajlen (vľavo) a Ladislav Petráš, dve veľké postavy slovenského futbalu. (Autor: tasr)
Daniel Dedina|13. sep 2018 o 00:00

Máloktorý hráč by to spravil tak rutinovane, tvrdí legenda.

KOŠICE. Záver utorkového kvalifikačného súboja hráčov do 21 rokov medzi Islandom a Slovenskom dvíhal divákov zo sedadiel.

Na štadióne i pri televíznych obrazovkách.

Bežala už 90. min., keď Vestenický strhol vedenie na našu stranu, domáci však následne z penalty vyrovnali, a tak o triumfe Slovákov 3:2 rozhodla až presná hlavička brankára Mareka Rodáka v štvrtej minúte pridanej porcie.

Súper mu nevenoval dostatočnú pozornosť

O názor na túto málo vídanú situáciu sme požiadali Antona Švajlena, historicky najlepšieho slovenského strelca spomedzi brankárov a strieborného medailistu z OH 1964 v Tokiu.

„Rodák prejavil istú dávku odvahy, pri nábehu do šestnástky sa určite zadýchal, ale tak sa to robí, ak chcete strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Tí, čo bránia, sa snažia ustrážiť najmä najvyšších hráčov súpera, v záverečných minútach to platí dvojnásobne. Ako brankárovi mu Islanďania nevenovali dostatočnú pozornosť a pri hlavičke sa zachoval skutočne rutinovane. Máloktorý hráč z poľa či dokonca vyslovený hlavičkár by to takto spravil.

Domov»Sportnet na východe»Švajlena pri Rodákovom góle potešilo aj to, že rozhodol Košičan