Piatok, 7. mája, 2021Meniny má Monika

Reprezentácia v tomto roku už hrať nebude, podujatie vo Švajčiarsku zrušili

Hokejisti Slovenska na ilustračnom zábere. (Autor: TASR)
TASR|19. nov 2020 o 10:15

Dôvodom je pandémia koronavírusu.

VISP. Slovenská hokejová reprezentácia nebude po novembrovom Nemeckom pohári štartovať ani v decembri na Švajčiarskom pohári.

Organizátori NaturEnergie Challenge vo Vispe (14. - 18. decembra) sa rozhodli podujatie zrušiť pre problémy spojené s pandémiou koronavírusu.

Informovali o tom vo štvrtok na svojich webstránkach Švajčiarska hokejová federácia aj Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH).

"Organizácia domáceho turnaja by vzhľadom na opatrenia spolkovej vlády i kantónnej oblasti, kde sa mal uskutočniť, bola veľmi sťažená a obmedzená. Preto sme sa rozhodli podujatie NaturEnergie Challenge odložiť.

Rozhodnutie sme prijali vzhľadom na súčasnú situáciu v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19, karanténnymi opatreniami a s nimi spojenou obmedzenou dostupnosťou hráčov pre reprezentačné potreby," uvádza sa vo vyhlásení, ktoré Švajčiarska hokejová federácia zverejnila na svojom webe.

Slováci sa mali na turnaji stretnúť s domácim výberom, Lotyšskom a Nórskom.

Po zrušení Švajčiarskeho pohára ich tak do konca kalendárneho roka na medzinárodnej scéne zrejme nepreverí žiaden súper.

Najbližší turnaj v príprave na budúcoročné majstrovstvá sveta zostáva domáci Kaufland Cup vo februári.

Zverencom trénera Craiga Ramsayho vlani nevyšiel turnaj vo Švajčiarsku, keď olympijskému výberu Ruska podľahli 2:3 po samostatných nájazdoch a v zápase o tretie miesto prehrali s Nórskom 1:4.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články