Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Švajčiarsko sa rozlúčilo s Corinne Rey-Belletovou

TASR|Publikované 6. máj 2006 o 18:57

Bern 6. mája (TASR) - Asi 600 ľudí sa v piatok rozlúčilo vo Val d´Illie s bývalou švajčiarskou lyžiarkou Corinne Rey-Belletovou a jej bratom Alainom, ...

Bern 6. mája (TASR) - Asi 600 ľudí sa v piatok rozlúčilo vo Val d´Illie s bývalou švajčiarskou lyžiarkou Corinne Rey-Belletovou a jej bratom Alainom, ktorých zastrelil v nedeľu večer s najväčšou pravdepodobnosťou manžel lyžiarky Gerold Stadler v ich rodičovskom dome v Les Crosets. Popri príbuzných a priateľoch nechýbali ani bývalé a súčasné lyžiarske hviezdy a predstavitelia švajčiarskeho lyžiarskeho zväzu.

"Nemali sme tu dnes byť. Nie je normálne, že mladí ľudia v rozkvete života odchádzajú od nás," povedal kňaz počas zádušnej omše.

"Pre nás, ktorí sme s tebou naháňali stotinky sekúnd zrazu zastali stopky. Pre publikum a médiá si bola hviezda, pre nás priateľka," povedali na smútočnom obrade Rey-Belletovej športové kolegyne Sylviane Berthodová a Chantal Bournissenová. Obom obetiam zaželali, aby "si teraz spolu vychutnávali lyžovanie na večnom snehu".

Podľa posledných policajných informácií pri incidente ťažko zranená matka súrodeneckého páru už môže rozprávať a vie, že jej obe deti sú mŕtve. Hlavný podozrivý Gerold Stadler údajne v utorok pred samovraždou telefonoval so svojím otcom, no zatiaľ sa to nepodarilo potvrdiť.

Súvisiace články