Piatok, 17. septembra, 2021Meniny má Olympia

Švajčiari vyhrali Arosa Challenge

Denis Hollenstein strelil víťazný gól Švajčiarska v zápase proti Bielorusku. (Autor: Ilustračné - TASR/AP)
TASR|20. dec 2014 o 18:51

Švajčiari vyhrali domáci turnaj iba druhýkrát.

AROSA. Hokejisti Švajčiarska sa stali druhýkrát v histórii víťazmi medzinárodného turnaja Arosa Challenge. V sobotňajšom súboji o celkové prvenstvo si poradili s Bieloruskom 3:2. Oplatili mu vlaňajšiu finálovú prehru.

Švajčiari viedli zásluhou Simona Mosera, ale súper ešte v druhej tretine po góloch Pavla Razvadovského a Vjačeslava Andrjuščenka výsledok otočil.

V záverečnom dejstve však potrestali vylúčenia Bielorusov Inti Pestoni a necelých päť minút pred koncom aj Denis Hollenstein.

Švajčiari vybojovali svoju druhú víťaznú trofej na turnaji. Pvýkrát zvíťazili v roku 2012 po finálovej výhre nad Slovenskom.

Bielorusi nepremenili svoju tretiu finálovú účasť na tretí triumf. Predtým uspeli v rokoch 2010 a 2013.

V súboji o 3. miesto narazia o 20.15 hod slovenskí reprezentanti na Nórsko. Zápas vysiela naživo Dvojka.

Arosa Challenge 2014 - finále:

Švajčiarsko - Bielorusko 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)

Góly: 28. Moser (Bertschy), 45. Pestoni (von Gunten, Rüfenacht), 56. Hollenstein - 30. Razvadovskij (Drozd), 39. Andrjuščenko (Jefimenko). Rozhodovali: Vinnerborg (Švéd.), Wehrli Ambrosetti, Wüst (všetci Švajč.), vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0.

Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Vinnerborg (Švéd.), Wehrli - Ambrosetti, Wust (všetci Švaj.)