Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Svadba, bod a výborný zápas

Jozef Petruška|Publikované 20. apr 2016 o 00:00

Súboj Harichovčanov s rezervou Popradu bol nezabudnuteľný. Taký kvalitný futbal sa tu už dlho nehral.

HARICHOVCE. Výkladná skriňa futbalu v regióne Spiš je 5. liga Podtatranská. Napínavý je boj o špicu tabuľky a rovnako aj o záchranu.

Futbalová paráda

Medzi ašpirantov na popredné priečky sa zaradili Harichovce. V nedeľu hostili rezervu Popradu a bolo to skvelé futbalové predstavenie. Diváci síce gól nevideli, ale z oboch strán to bola ukážka výborného futbalu.

„Zápas s Popradom B úrovňou vysoko prevyšoval piatoligové parametre. Diváci videli šance na oboch stranách, výborné zákroky brankárov, nasadenie oboch mužstiev bolo na vysokej úrovni. Dovolím si povedať, že dlhé roky nebol v Harichovciach taký kvalitný zápas – či už po hernej alebo kondičnej stránke. Hráči Popradu ukázali kvalitu. Mrzí ma len, že tréneri Popradu videli za naším bodom tendenčné pískanie rozhodcu. Každý, kto na zápase bol, si obraz urobil. Som hrdý na mojich hráčov, že sa veľkého počtu druholigových hráčov nezľakli a vyrovnali sa im vo všetkých herných činnostiach,“ pochvaľoval si nezabudnuteľný zápas s Popradom B tréner ŠK Harichovce Jozef Štofko.

Zamotaná súťaž

Líder z Hrabušíc prehral v Smižanoch a pred dvojicou prenasledovateľov Sp. Belá a Harichovce má štvorbodový náskok. To robí piatu ligu Podtatranskú nesmierne atraktívnou.

„Každý zápas je náročný, mužstvá majú svoju kvalitu, nikto nechce predať kožu lacno. Ak bude Poprad stále výrazne posilňovať B mužstvo o hráčov z áčka, tak je asi najväčší ašpirant na víťazstvo, aj keď Hrabušice majú stále na čele 4 až 5-bodový náskok, 
takisto netreba zabúdať na Spišskú Belú. Výborne sa na jar darí Nálepkovu, Lomnica pokračuje v kvalitných výkonoch, chytili sa aj niektoré mužstvá zo spodných priečok tabuľky. Ťažko predpovedať, ako to nakoniec dopadne,“ opísal spletitú situáciu v 5. lige Podtatranskej harichovský kormidelník.

Majstrák po svadbe

Funkcionári ŠK Harichovce sa zápasu s Popradom B veľmi báli. Deň predtým sa ženil na Spiši Lukáš „Víno“ Vojtila.

„Bol som na svadbe zablahoželať aj s hráčmi, tak som dal na nich pozor,“ s úsmevom pokračoval J. Štofko a dodal: „Hráči vedeli, že v nedeľu nás čaká ťažký zápas, takže tomu prispôsobili aj svadobné oslavy, zachovali sa profesionálne. Lukášovi prajem do manželského života len to najlepšie, je to veľmi dobrý človek, svedomitý hráč, ktorého prístup k tréningom a zápasom je skutočne príkladný. Dúfam len, že manželka ho bude púšťať na všetky tréningy, resp. zápasy aj naďalej.“

Súvisiace články