Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Šváby našli na izbách i v polievke, parkety tiež neboli najlepšie

Sportnet|Publikované 8. nov 2002 o 23:00

Košice - V noci na včera sa zo zápasu Európskeho pohára FIBA v Moskve vrátili basketbalistky Delta V.O.D.S. Košice, ktoré domácemu Dinamu podľahli

58:69.

Kritéria z družstva Delty splnili len kapitánka Škvareková a ruská posila Maksimeková. Ostatné hráčky sa k ním nepridali, a tak Košičanky uspieť nemohli. "Polčas sme prehrali o 19 bodov, čiže začiatok bol zlý, podobný, ako vo vzájomnom zápase u nás doma. Nedokázali sme si poradiť s vysokými podkošovými hráčkami," v skratke charakterizovala stretnutie Zuznana Škvareková. Delta sa prvýkrát v súťaži predstavila na palubovke súperiek a hneď na pôde najväčšieho favorita. Bolo badať na hráčkach tesne pred zápasom ustráchanosť, keďže väčšina kádra sa absolútne nedokázala presadiť? "Nepozorovala som v tíme nejakú nervozitu. Pri debatách medzi nami bolo cítiť, že veľmi chceme vyhrať. Niekedy sa stane, že ak človek veľmi chce, nedopadne to najlepšie. Ruský tím sa presadzoval zhruba rovnakými zbraňami ako u nás. Pravdaže, zahralo im viacero hráčok, nielen podkošové."

Po polčase to teda vyzeralo so slovenským tímom blede, prehrával jasne 24:43. "V tretej štvrtine sme začali trošíčku sťahovať, takže šanca bola. Vždy sme však spravili nejakú chybu, ktorú súperky potrestali košom a zlomili nás." Košičanky boli úspešnejšie iba v záverečnej štvrtine, no to im už nepomohlo, pretože o víťazkách bolo už v tom čase rozhodnuté.

Na stretnutia Dinama v pohárovej Európe zatiaľ veľa fanúšikov zvedavých nie je, podobne to bolo aj v dueli proti Delte. "Hala bola pre Rusko typická velikánska a dosť chladná. Ani parkety neboli najlepšie, na niektorých miestach sa lopta odrážala až nad hlavu a inde parkety skackali, takže sa neodrážala vôbec. To však nebol až taký problém, na to si človek musí zvyknúť. Domáce prostredie síce zohralo svoje, ale ak by sme viac zabojovali, mohli sme uspieš lepšie." Prekvapenie čakalo na košickú výpravu v hoteli, i keď na prvý pohľad sa zdalo, že všetko bude OK. "Zvonku vyzeral naozaj úžasne. Keď som v Moskve hrala s Ružomberkom Euroligu proti CSKA, taký hotel sme nemali, ten náš vtedajší bol strašný. V tomto bolo na izbách teplo, lenže postupne sme prišli na to, že ani v ňom nie je všetko v poriadku. Mali sme totiž menší problém so zvieratkami.... Na izbách sme objavili šváby, i keď personál si to nepripúšťal. Museli sme dokonca vymeniť izbu, potom sa to už zlepšilo, ale nie úplne, pretože na druhý deň plával šváb v polievke jedenej z spoluhráčok..." Čo dodať, aj to je Moskva...

Košičanky aj napriek prehre v Moskve stále môžu pomýšľať na postup z druhého miesta. V najbližšom súboji v maďarskom Szolnoku by však potrebovali zabodovať naplno. "Teraz musíme vyhrávať, ak chceme postúpiť. Najlepšie by bolo zvíťaziť vo všetkých štyroch dueloch, alebo aspoň minimálne v troch. Szolnok však nesmieme podceniť, to by bola katastrofa a znamenalo by to koniec," dodala pivotka Delty Z. Škvareková.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.