Suverénni Američania zdolali aj Austráliu a postúpili do finále

(Autor: Twitter)
SITA|5. jan 2017 o 18:14

Domáci tenisti nevyhrali na Hopmanovom pohári ani jeden zápas.

PERTH. Američania Jack Sock a CoCo Vandeweghová potvrdili svoju suverenitu na Hopmanovom pohári miešaných reprezentačných družstiev v austrálskom Perthe aj v súboji s domácimi obhajcami trofeje a postúpili do finále.

Sock najskôr ukončil šnúru šiestich perthských singlových víťazstiev Nicka Kyrgiosa, ktorá sa ťahala od vlaňajšieho ročníka a jej súčasťou bol aj skalp dnes už svetovej jednotky Andyho Murrayho.

Austrálčan hendikepovaný zraneným ľavým kolenom podľahol hladko za 49 minút 2:6, 2:6. V druhom sete si udržal svoje podanie iba raz.

Jack Sock je na Hopmanovom pohári tento rok nezdolaný. Na vlaňajšej edícii vyhral iba jeden zápas a dva sety.

Daria Gavrilovová odmietla dať súperom druhý bod a vyrovnala stav partie po trojsetovej víťaznej bitke s Vandeweghovou 6:3, 4:6, 7:5.

Bolo to jej prvé víťazstvo na v tomto ročníku.

"Moje zápasy sú vždy o niečo dlhšie ako ostatné, takže ak má niekto dosť času, môže sa na mňa chodiť pozerať," glosovala vyše dvojhodinovú bitku Gavrilovová.

Kyrgios pre indispozíciu napokon nenastúpil na miešanú štvorhru, zaskočil zaňho Matthew Ebden. Alternatívny austrálsky pár podľahol Sockovi s Vandeweghovou 1:4, 1:4 a celkovo 1:2.

"Nie je to ideálne, ale ani žiadna katastrofa. Potrebujem si pár dní oddýchnuť a potom sa to vráti do normálu. Myslím si, že do Australian Open mám ešte dosť času. Nie som ten typ hráča, ktorý pred Grand Slamom potrebuje veľa zápasov. Tu som absolvoval dva naozaj kvalitné a koleno sa začalo zhoršovať," zhodnotil svoj stav trinásty hráč svetového rebríčka ATP Nick Kyrgios.