Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Súťaž začínajú aj prešovskí volejbaloví juniori

Sportnet|Publikované 4. okt 2002 o 22:00

Prešov - Okrem včerajšej premiéry prešovských mužov v novom ročníku extraligy púta pozornosť priaznivcov volejbalu v Prešove aj úvod I. ligy

juniorov.

Tá sa síce začala už minulý týždeň, ale hráči VK PU Prešov mali voľný žreb, a tak absolvujú premiéru až dnes, keď v telocvični SOU SZSD (Mladosť) Pod Kalváriou privítajú v dvojzápase od 10. hodiny Svidník. Okrem nich štartujú vo východnej skupine I. ligy ešte Humenné, Stará Ľubovňa, Kežmarok, Vranov a Dubová.

Prešovčania obhajujú z minulého ročníka bronzové medaily a ich prvradým cieľom bude aj v tejto sezóne umiestniť sa vo východnej skupine do tretieho miesta a postúpiť tak celoslovenskej nadstavbovej časti. "Mali by sme spolu s Humenným patriť k favoritom, hoci jadro nášho tímu tvoria kadeti a žiaci, lebo päť hráčov z juniorky je v kádri mužského áčka a bude za nás hrať len sporadicky. Upravili sa vekové kategórie, juniori budú ročníky 1983-84, kadeti 1985-86 a žiaci 1987 a mladší. Rastie nám perspektívna generácia volejbalistov, ktorí dostanú v súťaži príležitosť," povedal nám tréner mládeže VK PU Michal Kudla.

Káder juniorov VK PU: Nahrávači: Kamil Feňo, Stanislav Soták, Lukáš Sabol, Daniel Širota. Blokári: Juraj Baloga, Rastislav Kruľ, Marek Mikita, Matek Kapráľ, Miroslav Hrivnák. Smečiari: Tomáš Gut, Martin Barilla, Martin Sopko ml., Peter Šalko, Michal Špak. Univerzáli: Viktor Varchola, Juraj Lacek, Bohuš Pravda. Liberá: Tomáš Varchol, Peter Váhovský.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.