Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Sútaž O najlepšieho znalca futbalu na Spiši pokracuje štvrtým kolom

Sportnet|Publikované 1. dec 2002 o 23:00

Spišská Nová Ves Po skoncení Tipovacej ligy sme pre športových citatelov pripravili dalšiu sútaž Najlepší znalec futbalu na Spiši 2002. Podobne ako

pri tipovaní aj v tejto hre rozhodujú vedomosti o futbale v našom regióne. Sútaž pozostáva z troch okruhov otázok a vašou úlohou je zaškrtnút, alebo akýmkolvek iným spôsobom oznacit správnu odpoved. Pred uverejnením otázky bude nasledovat krátky clánok súvisiaci s otázkou. Prvý okruh bude zameraný na IV. a V. ligu, druhá oblast I. trieda a mládežnícky futbal, tretí okruh všeobecné otázky.

Pravidlá sútaže sú podobné ako v Tipovacej lige.

Zapojit sa môže ktokolvek. Ten, kto vydrží sútažit až do posledného kola a preukáže potrebné znalosti má šancu na celkový triumf. Vyhodnotenie je naplánované na predvianocný cas, aby ceny pre výhercov boli zároven darcekom od našej redakcie. Uzávierka tiketov, ktoré budú zverejnované v pondelok, utorok, stredu a štvrtok, bude vždy v pondelok na další týžden. Poradie sútažiacich plánujeme zverejnovat v stredu. Sútažiaci, ktorý zaškrtne správnu odpoved dostane za správny tip dva body, za zlý alebo nevypísaný tip jeden bod odpocítame.

POZOR!!!

Novinkou pre našich citatelov je možnost zvolit si najlepšieho futbalistu Spiša za rok 2002. Spolu s tiketom pre Najlepšieho znalca futbalu na Spiši bude ešte zverejnený tiket, ktorým sa môžete zapojit do ankety O najlepšieho futbalistu na Spiši za rok 2002.

Nie je podmienkou zapojit sa do obidvoch sútaži. Ak sa chcete zapojit do ankety o najlepšieho futbalistu (len kategória seniorov od IV. ligy po II. triedu!!!), stací vypísat len tento tiket.

OTÁZKA C. 1

Skutocne radostné a príjemné konštatovanie vyjadruje obsah titulku. Všetky tri kolektívy FK Pokrok SEZ Krompachy získali jesenný primát. Táto radostná a potešujúca bilancia rozmenená na drobné znamená v konkrétnej podobe, že seniori Krompách sa stali jesenným lídrom v južnej skupine štvrtoligovej spolocnosti, dorastenci budú zimovat na najvyššej priecke C skupiny IV. ligy a do tretice, najmladší adepti futbalu v tomto priemyselnom meste žiaci sa stali jesenným vítazom B skupiny III. ligy.

Tento polcasový úspech krompašského futbalu je rozhodne odrazom cielavedomej a systematickej práce funkcionárov, realizacných tímov a trénerov, pretavenej do finálnej kvality hernej produkcie jednotlivých mužstiev.

Rozmer hodnoty herného prejavu seniorov zacal nadobúdat stúpajúcu výkonnostnú krivku už v jarnej casti sútažnej sezóny 2001/2002. Zverenci hrajúceho trénera Lubomíra Ontka v spomínanej casti prehrali naposledy 0:1 v Šaci v 20. kole IV. ligy Juh. A potom nasledovala šnúra desiatich po sebe idúcich zápasov bez prehry.

OTÁZKA ZNIE: Kedy naposledy prehrali v majstrovskom zápase IV. ligy skupina Juh futbalisti Krompách?

OTÁZKA C. 2

V predchádzajúcich dvoch sútažných rocníkoch sa po skoncení jesennej casti predohrávalo prvé jarné kolo. Teraz pre zlé podmienky sa nehralo a ŠTK ho nariadila odohrat 1. mája 2003. Uvidíme, ako futbalové kluby zvládnu sériu troch zápasov v rytme nedela štvrtok nedela.

Brány na futbalových štadiónoch sa otvoria po zimnej prestávke opät 30. marca 2003. Podobne ako pred rokom, bude jarná cast sútažného rocníka 2002/2003 velmi dramatická a napínavá. Tažko teraz vopred predpovedat, ktoré mužstvo sa bude vecer 15. júna 2003 radovat z postupu, a ktorému zostane v rukách cierny Peter v podobe zostupu do II. triedy majstrovstva SOFZ.

OTÁZKA ZNIE: Kolko gólov padlo v I. triede majstrovstiev SOFZ v jesennej casti sútažného rocníka 2002/2003?

OTÁZKA C. 3

Nie najlepšie skoncil sútažný rocník 2001/2002. Mužstvá z nášho regiónu nepriniesli vela radosti. Štyri celky z troch sútaží riadených VsFZ zostúpili do nižších sútaží. Nemáme zastúpenie v III. lige, z ktorej po nepresvedcivých výkonoch vypadli futbalisti FK VTJ Spišská Nová Ves. Pre Spišské Vlachy skoncilo úcinkovanie v IV. lige skupine Juh a V. ligu skupinu J-Z opustili dve naše mužstvá Teplicka a Kluknava.

Pod vypadnutie Spišskej Novej Vsi z III. ligy sa možno podpísalo aj casté striedanie trénerov. K zmene došlo aj v jesennej casti sútažného rocníka, Miroslav Duncko s mužstvom zacal sútaž, ale v súcasnosti už na lavicke Spišiakov nie je.

OTÁZKA ZNIE: Ako sa volá súcasný tréner futbalistov Spišskej Novej Vsi?

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.