Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Šuster po derby: Rozum mi to neberie

(Autor: ilustračné - archív)
Patrik Pavelka|Publikované 23. okt 2018 o 22:00

Nová sezóna v mužskej vodnopólovej extralige odštartovala úvodným kolom.

KOŠICE. Nová sezóna v mužskej vodnopólovej Pharma group extralige odštartovala úvodným kolom.

Obhajca titulu ŠK Hornets Košice v mestskom derby proti Modrým Drakom zvíťazil tesne 6:5.

Zápas to bol na úvod zaujímavý a vypätý. Sršni počas celého zápasu neprehrávali ani raz. Výkonom však neoslnili.

Laxný prístup sa im takmer vypomstil, keď mestský rival dal v závere dva góly po sebe a znížil na 6:5 presne 68 sekúnd pred záverom.

V ňom sa už nič podstatné neudialo a tak si Hornets (bez opôr Miroslava Grutku a Andreja Zarevu) pripísal na svoje konto úvodné body.

Výkon na zaplakanie

Dva góly dal v tomto stretnutí Martin Šuster.

Po zápase, aj keď jeho tím naplno bodoval, spokojný nebol: „Bolo to akýmsi podcenením súpera z našej strany. Bolo to katastrofické, celý ten výkon musel vyzerať na zaplakanie. Urobilo sa veľké množstvo individuálnych chýb, rozum mi to neberie.“

A čím si skúsený mazák vysvetľuje taký zlý výkon obhajcu v úvode sezóny?

„Ja osobne beriem vážne každý zápas, pripravujem sa naň zodpovedne. Môžeme hovoriť o tom, že je to prvý zápas v extralige, ale popravde, hrali sme už aj zápasy Slovenského pohára a nevyzeralo to nejak ružovo. Odišli nám traja hráči, Markoch, Mitruk, Voitenko a teraz netuším, či si najmä mladí hráči myslia, že to pôjde samo aj bez nich. Je nutné si uvedomiť, že sú to traja hráči zo základnej zostavy, ktorí výraznou mierou prispeli k zisku majstrovského titulu v minulej sezóne a teraz je situácia iná. Už je to na mladých, veď obidva tímy sú akoby poskladané z juniorských hráčov, takže vedia, čo môžu očakávať jeden tím od druhého.“

Preverí ich Bratislava

Teraz už je pred Hornets atraktívny duel v sobotu na košickej krytej plavárni, keď privítajú čerstvého víťaza Slovenského pohára Sláviu UK Bratislava.

„Hrali sme spolu vo finále pohára. Majú chuť hrať a bojovať, cítia, že v tejto sezóne majú veľkú šancu možno aj na majstrovský titul. Majú dobrý káder. Môžeme v tom zápase čakať všeličo. Pokiaľ si nevstúpime do svedomia, tak to bude zlé,“ podotkol na záver Šuster.

Autor: Patrik Pavelka

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.