Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Suspendovaný tuniský rozhodca je medzi kandidátmi na MS 2014

(Autor: TASR/AP)
SITA|27. mar 2013 o 14:06

Tuniského rozhodcu Slima Jdidiho, ktorého minulý mesiac suspendovala Africká futbalová konfederácia (CAF), je v užšej nominácii pre budúcoročné majstrovstvá sveta v Brazílii.

KAPSKÉ MESTO. Štyridsaťdvaročný arbiter je jedným zo siedmich Afričanov, ktorých Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) zaradila medzi účastníkov záverečného školenia v marockej Casablance (27. - 30. apríla).

CAF 7. februára uložila Jdidimu zákaz činnosti na neurčito po výkone v semifinálovom dueli Afrického pohára národov medzi Burkinou Faso a Ghanou, keď vylúčil Burkinčana Jonathana Pitroipu.

Hráča následne CAF omilostila a mohol hrať vo finálovom dueli proti Nigérii. Jdidi mohol po skončení podujatia pískať v najvyššej tuniskej súťaži, ale nie na medzinárodnej úrovni.

Rozhodcovia z ostatných kútov sveta, ktorí ašpirujú na účasť na MS, absolvujú podobné školenia počas apríla v paraguajskom Asuncióne, arabskom Dubaji, americkom Fort Lauderdale a švajčiarskom Zürichu.

Do užšej nominácie na svetový šampionát sa dostalo 52 arbitrov, každý zo svojimi dvoma asistentmi. FIFA nakoniec vyberie 30 z nich.

Súvisiace články