Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Susedské derby po bratsky

Sportnet|Publikované 8. okt 2003 o 00:00

Borša - Nováčik piatej ligy J-V Olympia Borša sa pred domácim publikom nevie gólovo presadiť, výnimkou bolo akurát stretnutie s Čičarovcami. Na

druhej strane je potrebné pripomenuť, že mužstvá pri postupe do vyššej súťaže posilňujú káder o nových, skúsenejších hráčov z vyššich súťaží. Borša však po svojom postupe z okresu do regiónu počas letnej prípravy vôbec neposilňovala. Jediným novým mužom v jej kádri je hrajúci tréner Emil Sudimák a na posledný zápas proti susednej Strede nad Bodrogom nastúpil aj bývalý hráč Slavoja Trebišov Peter Krajník. Možno aj to je jednou z príčin ich domácich gólových deficitov. V nedeľňajšom derby veľa útokov hostí odvrátil domáci stopér a kapitán Olympie Tibor Nagy, ktorý futbalovo rástol v rodnej Borši. "Bol to typický derby zápas, v ktorom sa viac bojovalo ako hralo. Zo začiatku sme vyvinuli tlak, hrali sme kombinačne lepšie a potom sme sa prispôsobili súperovi v nakopavaní lôpt a takto aj vyzeralo. Nemali sme veľa šancí, ale aj to málo sme nedokázali využíť na strelenie gólu. Teraz cestujeme do Veľkých Revíšť, ktoré vedú našu súťaž. Bude to ťažký zápas, ale priznám sa, že necestujeme tam v porazeneckej nálade a aspoň bod odtiaľ, verím, dovezieme," povedal po stretnutí kapitán domáceho celku Tibor Nagy.

Na rozdiel od Borše Streda nad Bodrogom ma vo svojom kádri skúsených hráčov, ktorí prešli rukami trénerov Slavoja Trebišov. Rusnák, Mulidraň, Timko, Tekeľ a Attila Nagy, ktorý do Stredy prišiel z treťoligového Energetiku Veľké Kapušany. Nuž a zabudnúť nemožno ani na trénera v bráne Martina Uporského. Výkonom a skúsenosťami nezaostáva ani Zselenyák, Troja a kapitán Štefan Király, ktorý už roky hráva na poste zadného stopera. Jeho výkon v Borší bol oku lahodiaci a svoje "zametacie" úlohy splnil nad očakavanie. "Z môjho pohľadu to bol veľmi ťažký zápas, napokon ako každé derby. Navyše rivalita medzi nami a Boršou sa datuje už od čias našich vzájomných súbojov v okresnej súťaži. V závere sme siahali aj na víťazstvo, len škoda, že Tekeľ neprekonal Sudimáka pri samostatnom úniku. Čo sa týka najbližšieho súboja s Rešicou, som optimista a pevne verím, že budeme úspešní a všetky tri body ostanú doma," mienil kapitán FC Streda nad Bodrogom Štefan Király.

Súvisiace články