Surový skóroval, ale Minsk prehral so Záhrebom 2:3

(Autor: ilustračné - tasr/ap)
TASR|9. okt 2013 o 19:22

Lokomotiv Jaroslavľ vyhral nad nováčikom súťaže Admiralom Vladivostok 4:0.

MOSKVA. Slovenský hokejový útočník Marcel Hossa zaznamenal dve asistencie, ale jeho lotyšský tím Dinamo Riga prehral v stredajšom zápase KHL so Slavatom Ufa Julajev 2:5. Hossa má po trinástich zápasoch bilanciu 6+6.

Ďalší slovenský hokejista Tomáš Surový zaznamenal v stredu druhý gól v sezóne, ale jeho tím Dinamo Minsk prehral na domácom ľade z Medveščakom Záhreb 2:3 po predĺžení.

Ani slovenský brankár Rastislav Staňa nezabránil v stredajšom zápase KHL prehre hokejistov CSKA Moskva na domácom ľade s Traktorom Čeľabinsk 1:3. Staňa zastavil 13 striel hostí a mal len 86,67% úspešnosť zákrokov.

Hokejisti Severstalu Čerepovec zaznamenali v stredu štvrtú výhru v základnej časti KHL, keď na domácom ľade zdolali tím Amur Chabarovsk 3:2. V ďalšom stretnutí vyhral Lokomotiv Jaroslavľ nad nováčikom súťaže Admiralom Vladivostok 4:0.

Výsledky zápasov KHL:

Slovan Bratislava - Metallurg Magnitogorsk 4:3 po predĺžení (2:1, 1:1, 0:1 - 1:0)

Góly: 5. Bartovič (Netík, Sigalet), 8. Miklík (L. Hudáček, Sersen), 35. Vondrka (Ölvecký, Miklík), 61. Vondrka (Miklík, Sersen) - 1. Zaripov (Moziakin, Jan Kovář), 36. Lee (Jan Kovář, Zaripov), 56. Zaripov (Jan Kovář, J. Biriukov)

Severstaľ Čerepovec - Amur Chabarovsk 3:2 (2:0, 0:2, 1:0)

Góly: 19. Videll, 20. Kovyršin, 48. Berdnikov - 21. Muršak, 28. Loginov

Lokomotiv Jaroslavľ - Admiral Vladivostok 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)

Góly: 9. Ullström, 12. Kapustin, 33. Vasiljev, 38. Averin.

CSKA Moskva - Traktor Čeľabinsk 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Góly: 56. Širokov - 11. a 60. Kosticyn, 21. Dugin.

Atlant Mytišči - Metallurg Novokuzneck 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Góly: 11. Sošnikov, 39. Trubačjov - 44. McLean.

SKA Petrohrad - Sibir Novosibirsk 1:2 pp a sn (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 8. Martensson - 43. Lekomcev, rozh. nájazd: Kugryšov

Dinamo Minsk - Medveščak Záhreb 2:3 pp (2:1, 0:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 7. Stas, 14. SUROVÝ - 18. Vesce, 27. Kane, 62. Cheechoo

Dinamo Riga - Salavat Ufa Julajev 2:5 (1:1, 1:3, 0:1)

Góly: 15. a 26. Robinson (pri oboch HOSSA) - 5. Filatov, 29. Dubrovsky, 39. Mirnov, 40. Hartikainen, 52. Slepyšov.

Lev Praha - Neftechimik Nižnekamsk 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Góly: 39. Klepiš, 49. Repík

Domov»Hokej»KHL»Surový skóroval, ale Minsk prehral so Záhrebom 2:3