Štvrtok, 17. júna, 2021Meniny má Adolf

Surový sa stal ďalšou novou tvárou Slovanu

V poslednej sezóne pôsobil Tomáš Surový v Diname Minsk. (Autor: FOTO - TASR)
SITA|12. jún 2014 o 15:31

Slovenský tím KHL posilní ďalší slovenský reprezentant. Slovan podpísal so Surovým ročný kontrakt.

BRATISLAVA. Novou tvárou v klube Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) Slovan Bratislava sa stal útočník Tomáš Surový. S vedením slovenského účastníka nadnárodnej súťaže sa hokejista so skúsenosťami z NHL dohodol na ročnom kontrakte do 30. apríla 2015. Zmluvu ešte musí zaregistrovať centrálna hráčska matrika v Moskve.

"Do tímu prichádza ďalší skúsený hokejista, niekoľkonásobný reprezentant, ktorý by mal byť v novej sezóne veľkým prínosom pre našu ofenzívu. Veľky talent Tomáša sme si všimli už pred dvanástimi rokmi, kedy mal zakotviť v Slovane, no pre vojenskú službu zamieril do Popradu a následne po vynikajúcej sezóne za more. Som rád, že na druhý pokus to vyšlo,“ povedal generálny manažér Slovana Maroš Krajči.

Odchovanec banskobystrického hokeja nakukol prvýkrát medzi seniorov v drese Popradu. Vtedy dvadsaťročný mladík zaujal svojou rýchlosťou, technikou a skvelým zakončením.

V 53 zápasoch nasúkal súperovým brankárom 22 gólov a pridal ďalších 28 asistencii. V roku 2001 si Surového vybral vo štvrtom kole draftu NHL zo 120. miesta Pittsburgh, za Penguins odohral 128 zápasov so ziskom 59 bodov.

Častejšie dostával šancu na farme v AHL v drese Wilkes-Barre Scranton. Po návrate zo zámoria pôsobil Surový v Lulee a Linköpingu, posledné štyri roky odohral v KHL.

Postupne si obliekol dresy Dinama Riga, CSKA Moskva, HC Lev Praha a Dinama Minsk. V KHL dosiahol v 193 stretnutiach 92 bodov. Surový štartoval na šiestich svetových šampionátoch a nechýbal ani na ZOH 2006 a 2014. Doma má striebro z MS 2012.

Súvisiace články