Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Surový naštartoval Pittsburgh k víťazstvu

SITA|1. mar 2004 o 10:10

NEW YORK 1. marca (SITA) - Druhé víťazstvo v predĺžení z posledných troch zápasov si v nedeľňajšom stretnutí kanadsko-americkej NHL vybojovali hokejisti Pittsburghu. Na ľade NY Islanders zvíťazili 3:2 ...

NEW YORK 1. marca (SITA) - Druhé víťazstvo v predĺžení z posledných troch zápasov si v nedeľňajšom stretnutí kanadsko-americkej NHL vybojovali hokejisti Pittsburghu. Na ľade NY Islanders zvíťazili 3:2 a gólom k tomu prispel aj slovenský útočník Tomáš Surový. Mladý slovenský útočník vyrovnával po 68 sekundách druhej tretiny na 1:1, keď strieľal po vyhratom buly Milana Krafta. Penguins sa s Islanders stretnú aj v utorok v domácom prostredí a budú mať šancu získať prvé víťazstvo doma po 14 súbojoch od 29. decembra.

Juraj Kolník sa asistenciou podieľal na vyrovnávajúcom góle Floridy v Chicagu. Panthers prehrali v posledných siedmich stretnutiach len raz. Ich oporou bol opäť Roberto Luongo, ktorý chytil 43 striel domácich. O víťazstve Floridy v predĺžení mohol rozhodnúť obranca Mike Van Ryn, no v presilovke trafil len žŕdku.

Carolina bodovala už v siedmich dueloch po sebe. Na ľade Minnesoty prehrávala v 53. minúte po góle Mariána Gáboríka 2:3, o tri minúty neskôr však vyrovnal veterán Ron Francis. Pre Gáboríka, tridsaťgólového strelca z predchádzajúcich dvoch sezón, to bol iba 11. strelecký zápis v tomto ročníku a prvý v domácom prostredí od 23. decembra: "Bolo skvelé streliť gól pred vlastnými fanúšikmi. Vyburcuje vás to."

V súboji San Jose a St. Louis padol len jeden gól. Steve Martins iba vyhodil odrazený puk. Zachytil ho Patrick Marleau a prihral Jonathanovi Cheechoovi, ktorý potom strelil svoj 19. gól sezóny. Domáci gólman Jevgenij Nabokov mal 24 úspešných zákrokov a vychytal ôsmy shutout v tomto ročníku, celkovo dvadsiaty piaty v kariére.

V predchádzajúcom zápase Iľja Kovaľčuk nehral, pretože vynechal tímový míting. Proti NY Rangers však opäť potvrdil pozíciu strelca Atlanty a dosiahol už 34. a 35. gól v tejto sezóne. Hostia z New Yorku prehrali už siedmykrát z posledných deviatich súbojov, dve víťazstvá dosiahli len s mestským rivalom NY Islanders.

Hokejisti Dallasu v dueli s Edmontonom dohnali trojgólovú stratu a vybojovali si predĺženie. V ňom potom o víťazstve Stars rozhodol Bill Guerin. Dallas naposledy prehral doma s Edmontonom v základnej časti súťaže ešte 17. januára 1996.

Na začiatku tretej tretiny udržovali Los Angeles Kings na ľade Anaheimu remízu 3:3. Potom však zachytil puk smerujúci od obrancu hostí Brada Nortona Sergej Fiodorov a strelou zápästím zápas rozhodol. Hostia tak prišli o sériu štyroch zápasov bez prehry. Ich tretí gól strelil Jozef Stümpel.

Skvelý debut v drese Detroitu absolvoval Robert Lang, ktorý si pripísal asistencie pri troch zo štyroch gólov Red Wings v súboji s Philadelphiou. Detroit sa tak s 85 bodmi dostal na prvé miesto celej NHL. Asistenciu pri prvom góle hostí si pripísal Michal Handzuš.

Za 16 minút vyhrávalo Calgary nad Phoenixom už 3:0. Hostia potom znížili na rozdiel gólu a rozhodnutie prišlo až v 56. minúte, keď sa presadil Chuck Kobasew. Flames v predchádzajúcich siedmich zápasoch strelili maximálne dva góly. Phoenix nevyhral už päť stretnutí.

Chicago - Florida 2:2 po predĺžení (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)

Góly: 13. Calder (Vandermeer, Ruutu), 49. Ruutu (Dempsey) - 21. Hagman (Jokinen, Odelein), 53. V. Bure (Jokinen, KOLNÍK). Vylúčení: 6:9 na 2 min, navyše VandenBussche - Hordichuk na 5 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 45:32. Brankári: Leighton - Luongo. Diváci: 12 177.

Dallas - Edmonton 5:4 po predĺžení (1:1, 1:3, 2:0 - 1:0)

Góly: 3. Guerin (Boucher, Zubov), 37. Morrow (Arnott, Guerin), 42. Boucher (DiMaio, Lehtinen), 45. Numminen (Morrow, Guerin), 61. Guerin (Turgeon, Boucher) - 13. Staios (Horcoff), 22. Torres (Stoll, Dvořák), 25. Pisani, 35. Smyth (Staios). Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1. Strely na bránku: 27:26. Brankári: Turco - Salo. Diváci: 18 257.

Atlanta - NY Rangers 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Góly: 6. Kovaľčuk (R. Robitaille), 39. Štefan (McEachern, Tjärnqvist), 41. Kovaľčuk (Heatley, Tremblay) - 20. Simon (Messier), 43. Leetch (Messier, Poti). Vylúčení: 7:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0. Strely na bránku: 20:30. Brankári: Nurminen - Dunham. Diváci: 18 776.

Anaheim - Los Angeles 6:3 (3:1, 0:2, 3:0)

Góly: 7. Fiodorov (Prospal, Hävelid), 16. Severson (Krog, Škoula), 16. Ščastlivyj (Sýkora, Fiodorov), 43. Fiodorov, 45. Prospal (Lupul, Rucchin), 51. Rucchin (Prospal, Lupul) - 15. Armstrong (L. Robitaille, Grebeškov), 23. Corvo (Laperriere), 37. STÜMPEL (Frolov, Cammalleri). Vylúčení: 8:5 na 2 min, navyše Burnett, Ward, Severson na 5 min, Ward 5+10 - Laperriere, Norton, Avery na 5 min, Norton 5+10, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 32:44. Brankári: Giguere - Huet (51. Chouinard). Diváci: 17 146.

NY Islanders - Pittsburgh 2:3 po predĺžení (1:0, 1:2, 0:0 - 0:1)

Góly: 20. Niinimaa (Hunter, Bates), 33. Kvaša (J. Blake) - 22. SUROVÝ (Kraft), 40. Jackman (Tarnström, Kraft), 63. Malone (Morozov, Jackman). Vylúčení: 2:5 na 2 min, navyše Butenschön - Bradley na 5 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0. Strely na bránku: 40:24. Brankári: Snow - Chiodo. Diváci: 15 218.

Detroit - Philadelphia 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)

Góly: 5. Schneider (Lang), 29. Yzerman (Lang, Myrvold), 35. Maltby (Schneider, Draper), 52. Shanahan (Lang, Yzerman) - 26. Recchi (Handzuš), 39. Gagne (Timander, Žamnov). Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 2:0, presilovky: 0:0. Strely na bránku: 27:20. Brankári: Legace - Burke. Diváci: 20 066.

San Jose - St. Louis 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Gól: 41. Cheechoo (Marleau). Vylúčení: 4:3 na 2 min, navyše Harvey - Mayers na 5 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 18:24. Brankári: Nabokov - Osgood. Diváci: 17 496.

Calgary - Phoenix 4:2 (3:1, 0:1, 1:0)

Góly: 9. Regehr, 13. Leopold (Reinprecht, Conroy), 16. Iginla (Conroy, Saprykin), 56. Kobasew (Leopold) - 17. Taffe (Mara, Kolanos), 37. Doan (Mara, Kolanos). Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 32:21. Brankári: Kiprusoff - Pelletier. Diváci: 17 579.

Minnesota - Carolina 3:3 po predĺžení (0:0, 1:1, 2:2 - 0:0)

Góly: 32. Ziuzin (Brunette, Daigle), 52. Ziuzin (Brunette, Daigle), 53. GÁBORÍK (Žoltoks) - 33. Justin Williams (K. Adams, Hedican), 49. O`Neill (Vašíček, Francis), 56. Francis (K. Adams, Wallin). Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 28:28. Brankári: Fernandez - Irbe. Diváci: 18 568.