Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Surového gól Pittsburgh z biedy nevytiahol

Sportnet|20. feb 2004 o 00:00

NEW YORK - Ani gól a asistencia Tomáša Surového nepomohli trápiacemu sa Pittsburghu v stredajšom stretnutí NHL k zisku bodov na ľade New York Islanders. V prvej tretine sa do streleckej listiny zapísal len Mariusz Czerkawski, ktorý strelil prvý gól ostrov

Brankár Phoenix Coyotes Brian Boucher kapituluje. Prekonal ho Brett Hull z tímu Detroit Wings, pre ktorého to bol 263. gól v početnej výhode v kariére a spolu s Davom Andreychukom vedie túto štatistiku. Detroit vyhral na vlastnom ľade 5:2. FOTO - REUTERS

anov v úvodnej časti hry z posledných siedmich zápasov. Czerkawski skóroval v presilovke, keď na trestnej lavici sedel za hákovanie práve Surový. Svoju chybu napravil v 27. minúte, keď strelou spoza pravého kruhu na vhadzovanie vyrovnal na 1:1. Zásluhou Rica Jackmana viedli tučniaci od 35. minúty 2:1. Islanders však potom strelili tri góly za sebou a vybojovali si 13. víťazstvo v domácom Nassau Coliseum z posledných 17 duelov. V 52. minúte sa za hostí strelecky presadil ešte Milan Kraft a asistenciu si pripísal Surový, no nič to nezmenilo na fakte, že Penguins prehrali už šestnástykrát po sebe.

Hokejisti Buffala v zápase s Floridou prekonali hosťujúceho gólmana Roberta Luonga iba raz a ich štvorzápasová víťazná séria sa skončila. Jediný gól Sabres zaznamenal už v 5. minúte Eric Boulton, pre ktorého to bol prvý strelecký zápis v 55 stretnutiach. Buffalo bodovalo v deviatich z posledných 10 duelov a na postupové miesto do play off stráca tri body.

V Detroite padajú méty

Druhý gól Detroitu v stretnutí s Phoenixom strelil v presilovke Brett Hull. Bol to preňho už 263. gól v početnej výhode v kariére a spolu s Davom Andreychukom je tak na prvom mieste v tejto štatistike. Celkovo strelil Hull počas 18 sezón v zámorskej súťaži už 737 gólov, čo ho radí na historické tretie miesto. Takmer každý týždeň dosiahne niektorý hráč Detroitu historickú hranicu. „Minul som už strašne veľa peňazí na kúpu darčekov pre spoluhráčov, ktorí dosiahli hranicu 500, 600, 700 gólov alebo 1000 bodov," povedal po zápase Mathieu Dandenault. Hosťujúci Phoenix vyhral len jedno z posledných 11 stretnutí.

Židlický utvoril rekord

Tri góly z troch striel dosiahol pri svojom debute v drese Nashvillu Steve Sullivan. Predators mali v zápase so San Jose len 20 striel, no stačilo to na sedem gólov a víťazstvo, keď využili až päť zo siedmich početných výhod.

Trikrát sa v presilovkách presadil práve Sullivan, ktorého Predators získali v pondelok z Chicaga. Pri každom góle mu asistovali Marek Židlický a Scott Walker. Obranca Židlický bol aj pri ďalších dvoch góloch a s piatimi asistenciami tak utvoril klubový rekord.

Len 15 striel, najmenej v tejto sezóne, vyprodukovali v stretnutí s Edmontonom hráči Colorada. Hosťujúceho Tommyho Sala prekonal len Brett Clark až v záverečnej minúte súboja. Avalanche odohrali zápas bez Petra Forsberga, ktorý má problémy s bedrami. (sita)