Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Súrodenecká rivalita po druhý raz v histórii na olympijskom ľade

TASR|Publikované 9. feb 2002 o 05:34

Salt Lake City 9. februára (TASR) - Olympijský turnaj v hokeji bude mať okrem súboja o medaily i ďalšiu pikantnú príchuť. Po druhý raz v histórii ZOH ...

Salt Lake City 9. februára (TASR) - Olympijský turnaj v hokeji bude mať okrem súboja o medaily i ďalšiu pikantnú príchuť. Po druhý raz v histórii ZOH sa totiž v dvoch rozdielnych reprezentačných tímoch predstaví súrodenecká dvojica. Kým Robert Reichel sa v drese Česka bude snažiť obhájiť zlato z Nagana, jeho brat Martin sa pokúsi s reprezentáciou Nemecka postúpiť do hlavného turnaja.

"Je to veľmi ťažké, napriek tomu, že proti bratovi som hral už niekoľkokrát. Reprezentujem Českú republiku a musím sa predovšetkým skoncentrovať na svoj výkon, než aby som myslel na to, že v konkurenčnom tíme hrá môj vlastný brat," vyjadril sa Robert Reichel.

Prvý súrodenecký tandem, ktorý obliekol dres rôznych krajín na hokejovom turnaji ZOH, mal taktiež pôvod v Čechách. V roku 1960 v Squaw Valley nastúpil v drese bývalého Česko-Slovenska František Pikal a jeho brat Zdeněk hájil farby Rakúska.

Súvisiace články