Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Šuplerovi chýbal zápal pre hru, tréneri vraj pomaly reagovali

TASR|Publikované 10. feb 2002 o 05:51

Salt Lake City 10. februára (TASR) - Nečakaná prehra slovenskej hokejovej reprezentácie v A-skupine prvej fázy olympijského turnaja sa Nemeckom (0:3) ...

Salt Lake City 10. februára (TASR) - Nečakaná prehra slovenskej hokejovej reprezentácie v A-skupine prvej fázy olympijského turnaja sa Nemeckom (0:3) je nepríjemným prekvapením aj pre bývalého kormidelníka Slovenska a naposledy trénera slovenskej dvadsiatky Júliusa Šuplera. Ten vidí príčiny prehry v spomalenej reakcii trénerov a hráčov na herný systém súpera a v podvedomej reakcii na prítomnosť hviezd z NHL.

"Hlavne sme sa nevedeli vyrovnať so zónovou obranou súpera, ktorý hral veľmi húževnato a v druhej tretine využil dve naše chyby. Nemci hrali navyše veľmi disciplinovane a zvíťazili zaslúžene," uviedol pre internetový server Hokejový svět 51-ročný Šupler a dodal: "Hráči i tréneri mali rýchlejšie zareagovať na herný systém súpera. Chlapci hrali málo kombinačne a nastreľovali puky, čo bola chyba."

Šupler netajil sklamanie z celkového prejavu mužstva: "U hráčov mi chýbala iskra, zápal pre hru. Možno boli trochu unavení z hektickej záverečnej prípravy." Ďalšiu možnú príčinu nečakaného výbuchu vidí v spoliehaní sa na hviezdy z NHL. "Spoliehať sa na nich nie je ideálnym riešením. Môže to totiž viesť k uspokojeniu hráčov a spoľahnutiu sa na to, že tím povedú hokejisti z NHL. Možno sa hráči spoliehali i na Pálffyho. A to nie je dobré," dodal Šupler.

mi mp

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.