Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Šupler túži po návrate do KHL, odmietol ponuky zo SR a ČR

V septembri 2012 tréner Donbass Doneck Július Šupler (vľavo). (Autor: SITA)
SITA|Publikované 3. jún 2014 o 10:30

Slovenský tréner túži po návrate na lavičku niektorého z klubov Kontinentálnej hokejovej ligy.

POPRAD. Slovenský tréner Július Šupler túži po návrate na lavičku niektorého z klubov Kontinentálnej hokejovej ligy. V nadnárodnej súťaži už viedol Dinamo Riga, CSKA Moskva a Donbas Doneck, skúsenosti z Ruska má aj z pôsobenia v Lokomotive Jaroslavľ. V sezóne 2013/2014 sa postavil po odvolaní Ľubomíra Oslizla na lavičku HKM Zvolen a momentálne je bez kontraktu.

"Posledný polrok som mal prácu na Slovensku, po skončení sezóny som voľný. Mal som tri ponuky zo slovenských a českých klubov, všetky som odmietol. Priznám sa, že čakám ponuku z Ruska. Preto som aj zmenil agenta," povedal v rozhovore pre ruský web Sportbox Július Šupler.

Slovenskému odborníkovi sa zatiaľ neozval žiaden z klubov KHL. Šupler má dostatok energie na prácu v KHL.

"Cítim, že ešte dva - tri roky by som mohol pracovať na najvyššej úrovni, tou je v Európe KHL. Nemám zdravotné problémy, milujem hokej a som pripraveným podeliť sa so skúsenosťami. Ostáva mi len nájsť tím, ktorý chce využívať moje sily. Zatiaľ som však nemal žiadne rozhovory," doplnil Šupler, ktorý viedol slovenskú reprezentáciu v rokoch 1993 až 1996 a 2006 až 2008.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.