Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Súpiska prešovských hokejistov sa zapĺňa

Erik Kmeť. Je záujem, aby zostal naďalej v prešovskej bránke. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 2. júl 2013 o 00:00

Hráči uchádzajúci sa o miesto v kádri pre nastávajúcu sezónu usilovne zarezávajú na suchu.

Hoci hokejisti HC Prešov 07 nemajú v tomto období spoločné tréningy, hráči uchádzajúci sa o miesto v kádri pre nastávajúcu sezónu usilovne zarezávajú na suchu. Tak ako je to zvykom aj v iných prvoligových kluboch, spoločná príprava sa začne neskôr, dovtedy prevláda individuálny prístup. V ostatnom čase sa zvýšilo aj úsilie manažmentu klubu pri rokovaniach s jednotlivými adeptmi. Prezident HC 07 René Pucher oslovuje postupne vyhliadnutých kandidátov.

PREŠOV. Tvorba kádra sa deje postupne po spoločných konzultáciách s novým trénerom Branislavom Kohutiarom.

Pred časom šéf prešovského hokeja naznačil, že na súpiske budú mať prevahu mladší hráči, ktorých doplní pár skúsených.

Taktiež avizoval, že už má v rukách zmluvy s niektorými borcami, ktorých ale nechcel konkretizovať. Teraz však už vyšiel s farbou von.

„V priebehu nasledujúcich dní by sme chceli dotiahnuť ešte niektoré kontrakty a vytvoriť tak kostru tímu. Zmluvu však podpísal brankár Marton, prešovský odchovanec, ktorý má skúsenosti aj zo zahraničného angažmánu. Naposledy pôsobil v Bardejove,“ poznamenal R. Pucher.

Róbert Marton podľa jeho slov ochotne prijal ponuku a po dlhšom čase sa vrátil do známeho prostredia.

Na tento dôležitý post Šarišania teda získali naozaj cennú posilu s vysokým výkonnostným štandardom, čo predtým potvrdzoval vynikajúcimi zákrokmi.

Ďalším prešovským odchovancom Prešova je obranca Tibor Tartaľ (pôsobil v Topoľčanoch), ktorý po skončení vysokej školy prejavil záujem o návrat domov.

Medzi bekov pribudol aj kežmarský rodák, čo začínal s hokejom v Poprade – 22-ročný Ľubomír Malina, ktorý prišiel zo Spišskej Novej Vsi.

Z kádra, ktorý absolvoval minulú sezónu, zostal nateraz iba Prokop a zatiaľ nedošlo k dohode s Vartovníkom.

„Verím, že postupne nájdeme spoločnú reč pri ďalšom predĺžení jeho pôsobenia. Z tímu, ktorý bol v akcii naposledy, sa do prípravy zapojí už iba ďalší gólman Kmeť, s ktorým sme boli spokojní.“

Mladíci s výraznejším zástojom

Pucher načrtol, že v mančafte by mali účinkovať viacerí ďalší mladí odchovanci z Prešova – Renčok, Tomčák, Tomko, K. Horvát.

Prví dvaja menovaní už mali na sebe prvoligový dres HC 07 a sezónu končili v extraligovej juniorke Zvolena. Zvyšní dvaja tiež odohrali pár zápasov za prešovský tím v minulom ročníku.

„Nazdávam sa, že nádejní hráči by sa mali výraznejšie presadiť a pobiť sa o miesto v zostave. Očakávame ešte minimálne dvoch odchovancov juniorky.“

Prezident klubu prezradil, že stále je v rokovaní s jedným zrelým hokejistom s extraligovými skúsenosťami (útočník), ale nechcel prezradiť, o koho ide. S ďalším ostrieľaným matadorom sa nakoniec nedohodol, hoci to vyzeralo nádejne.

Kolektív sa zíde koncom tohto mesiaca a po pár tréningoch na suchu od 1. augusta by mal vykorčuľovať na ľad.

Ohľadom získania extraligovej licencie sa nič podstatné neudialo a túto možnosť už funkcionári nemajú na zreteli.

„Niekoľko chlapcov sa mieni uchádzať o miesto v zostave, medzi nimi aj dvaja talentovaní zahraniční z Česka, jeden z nich je z Dukly Jihlava. Uvidíme, kto sa ako ukáže a podľa toho sa zariadime,“ dodal René Pucher.

Súvisiace články