Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Súperovi vzali vietor z plachiet už v úvode

Sportnet|Publikované 5. dec 2005 o 23:00

Košice Basketbalistky K Cero I.C.P. Košice zvíťazili v šlágri 8. extraligového kola v Poprade 87:67. Tento duel sa čakal so záujmom, keďže Košičanky

nemajú oslnivú formu a celok spod Tatier je na domácej palubovke mimoriadne silní. K Cero I.C.P. však žiadne prekvapenie nepripustilo a zápas držalo pevne vo svojich rukách.

"Povedali sme si, že nesmieme nič poceniť, lebo Poprad je doma nebezpečný a hrá sa tam vždy ťažko. Chceli sme teda zapnúť od začiatku, aby sme sa potom netrápili. Pristúpili sme k tomu zodpovedne," vyjadrila sa krídelníčka K Cero I.C.P. Luisa Michulková. Košičanky sa teda poučili z niektorých predchádzajúcich stretnutí, v ktorých k úvodu pristúpili ľahkovážnejšie a potom sa už nevedeli chytiť. "Jasné, chceli sme zabrať od začiatku. To je podľa mňa najlepší recept v každom stretnutí. Dá sa povedať, že domácim sme vzali vietor z plachiet už na začiatku."

Po prvej štvrtine viedli Košice o 12 bodov a od toho sa odvíjal celý ďalší priebeh stretnutia. "V prvom polčase sme sa snažili vytvoriť si čo najväčší náskok, aby sa nám po prestávke hralo ľahšie. Po zmene strán sme si už hrali svoju hru a kontrolovali sme vývoj. Vychádzala nám aj obrana, i keď mohla byť aj lepšia. Poprad sme si počas celého zápasu nepripustili k telu."

Prvýkrát viedol majsterky tréner Vladimír Karnay, no družstvo sa na nového kormidelníka rýchlo adaptovalo. "Veľké zmeny nerobil, akurát taktika v obrane bola trochu iná. Vychádzali sme z toho, čo predtým." Pre kolektív by nemal byť problém vyrovnať sa rýchlo so zmenou trénera, keďže Karnay družstvo vlani viedol, a teda veľa hráčok pod ním trénovalo. "Iste, väčšinu z nás už trénoval. Sú však medzi nami i dievčatá, ktoré ho ešte nezažili, tie si musia zvyknúť."

Už zajtra čakajú na Košičanky opäť euroligové povinnosti. Nastúpia totiž na mimoriadne dôležité stretnutie v Krakove proti tamojšej Wisle. Ak chcú východniarky ešte zabojovať o postup, potrebujú v Poľsku zvíťaziť. "Ak chceme ostať v hre, nič iné nám neostáva. Mali by sme vyhrať, inak ťažko postúpime. Bude to však veľmi ťažké, keďže Krakov triumfoval aj pod našimi košmi." Slovenský zástupca však vopred zbrane neskladá. "To určite nie. Boli by sme zlé družstvo, ak by sme išli s tým, že vyhrať sa nedá. Každý zápas je iný, všetky začínajú od 0:0, takže treba hneď od začiatku zabrať," uzavrela L. Michulková.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.