Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Súperom Nalbandiana po päťsetovej dráme Baghdatis

SITA|24. jan 2006 o 15:20

MELBOURNE 24. januára (SITA) - Po Argentínčanovi Davidovi Nalbandianovi postúpil do semifinále dvojhry mužov na úvodnom grandslamovom tenisovom turnaji roka Australian Open v Melbourne (dotácia 19,3 mil.

AUD) senzačne Cyperčan Marcos Baghdatis. Iba 20-ročný tenista, ktorému v rebríčku ATP Entry patrí 54. miesto, zdolal v druhom štvrťfinále favorizovaného Chorváta Ivana Ljubičiča v päťsetovej dráme, ktorá sa skončila hodinu a štvrť po polnoci austrálskeho času, za 197 minút 6:4, 6:2, 4:6, 3:6, 6:3.

Baghdatis odohral fantastické prvé dva sety, keď takmer nerobil chyby a stabilne dobre podával. Potom sa chorvátsky daviscupový hrdina dostal do hry, vyrovnal stav setov na 2:2, ale v piatom opäť ťahal za kratší koniec. Bývalý najlepší svetový junior a víťaz bratislavského challengera Tatra banka Open z roku 2004 brejkol 26-ročného Chorváta na 3:1 a túto výhodu si udržal až do konca. Baghdatis postúpil do svojho prvého grandslamového semifinále v kariére. Zároveň sa stal vôbec prvým cyperským tenistom v histórii, ktorý bude bojovať o postup do finále na turnaji veľkej štvorky.

Ešte popoludní austrálskeho času sa stal bezpečne prvým semifinalistom argentínsky tenista David Nalbandian.

Štvrtý nasadený hráč turnaja si poradil s nenasadeným Francúzom Fabriceom Santorom v troch setoch 7:5, 6:0, 6:0. Nalbandian vo svojom štvrtom štvrťfinále na otvorených majstrovstvách Austrálie v sérii po prvý raz postúpil medzi najlepších štyroch a skompletizoval si tým zbierku semifinálových účastí na grandslamových turnajoch.

S výnimkou úvodného setu bolo prvé štvrťfinále jednoznačnou záležitosťou argentínskeho favorita. Keď Nalbandian v 12. geme I. setu prelomil Santorov servis a využil setbal, Santorova nevyspytateľná hra s veľkým množstvom obojručných prekvapujúcich úderov a nábehov na sieť sa zrútila a 33-ročný Francúz už do konca zápasu nezískal ani gem. Napriek neslávnemu koncu rodák z Tahiti vo svojej 14. účasti v Melbourne dosiahol najlepší výsledok, ktorý je zároveň jeho grandslamovým maximom vo dvojhre v rámci celej kariéry.


Dvojhra mužov - štvrťfinále - súhrn:

David Nalbandian (4-Arg.) - Fabrice Santoro (Fr.) 7:5, 6:0, 6:0

Marcos Baghdatis (Cypr.) - Ivan Ljubičič (7-Chorv.) 6:4, 6:2, 4:6, 3:6, 6:3


Súvisiace články