Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Superkombinácia v Chamonix pre Bode Millera

Bode Miller sa teší z víťazstva v superkombinácii v Chamonix (Autor: Reuters)
SITA|Publikované 27. jan 2008 o 15:55

CHAMONIX 27. januára (SITA) - Víťazom nedeľňajšej štvrtej superkombinácie Svetového pohára mužov 2007/2008 v alpskom lyžovaní sa vo francúzskom Chamonix stal Američan Bode Miller, čo mu ...

CHAMONIX 27. januára (SITA) - Víťazom nedeľňajšej štvrtej superkombinácie Svetového pohára mužov 2007/2008 v alpskom lyžovaní sa vo francúzskom Chamonix stal Američan Bode Miller, čo mu vynieslo prvú priečku v celkovom hodnotení po 27 pretekoch so ziskom 967 bodov. Rodák z Eastonu v štáte New Hampshire suverénne vedie aj v hodnotení kombinácie s 310 bodmi.

Tridsaťročný extravagantný Miller položil základ svojho víťazstva výborným výkonom v zjazde a solídnom slalomovou jazdou (9.) si na konto pripísal celkovo už 29. triumf v pretekoch Svetového pohára v kariére. Štvornásobný svetový šampión vyhral už štvrté podujatie SP v sezóne 2007/2008: zjazdy v Bormiu a Wengene a superkombinácie v Kitzbüheli a Chamonix. Na druhej priečke skončil v Chamonix Chorvát Ivica Kostelič so stratou 45 stotín (v zjazde 8., v slalome 3.), bronzovú priečku si vybojoval Rainer Schönfelder z Rakúska, ktorý za víťazom zaostal o 1,34 sekundy. Doterajší líder celkového poradia SP Benjamin Raich obsadil až 18. miesto, na ktoré sa posunul z 34. pozície po úvodnom zjazde. Na 6. mieste klasifikovali Francúza Jeana-Baptista Grangea: v zjazde skončil 41., ale senzačný výkon a jednoznačne najlepší čas v slalome mu napokon zabezpečil 6. miesto. Úradujúci svetový šampión Daniel Albrecht obsadil 9. priečku.

"Cítim sa skvele. Pomaly si zvykám na nové lyže a vidím, že sa všetko uberá správnym smerom,“ tešil sa Bode Miller zo svojho triumfu v Chamonix a na margo toho, že predstihol Raicha v celkovom hodnotení SP, dodal:. "Ešte je pred nami veľa súťaží a vôbec nie je dôležité, kto je na čele poradia teraz. Samozrejme, z víťazstva mám veľkú radosť. Ale teraz si dám jeden deň pauzy a budem spať čo najdlhšie. Moje telo je unavené.“

Výsledky:

Muži - superkombinácia: 1. Bode Miller (USA) 2:34:58 min, 2. Ivica Kostelič (Chorv.) +0,45 s, 3. Rainer Schönfelder (Rak.) +1,34, 4. Peter Fill (Tal.) +1,66, 5. Julien Lizeroux (Fr.) +1,72, 6. Jean-Baptiste Grange (Fr.) +1,82, 7. Christof Innerhofer (Tal.) +1,84, 8. Romed Baumann (Rak.) +1,86, 9. Daniel Albrecht (Švajč.) +2,08, 10. Andrej Jerman (Slovin.) +2,09.

Poradie SP v kombinácii (po 4 pretekoch): 1. Bode Miller (USA) 310 bodov, 2. Jean-Baptiste Grange (Fr.) 220, 3. Daniel Albrecht (Švajč.) 209, 4. Ivica Kostelič (Chorv.) 176, 5. Rainer Schönfelder (Rak.) 156, 6. Benjamin Raich (Rak.) 143, 7. Ted Ligety (USA) 122, 8. Andrej Jerman (Slovin.) 97, 9. Markus Larsson (Švéd.) 84, 10. Romed Baumann (Rak.) 80.

Celkové poradie vo SP (po 27 pretekoch): 1. Bode Miller (USA) 967 bodov, 2. Benjamin Raich (Rak.) 905, 3. Didier Cuche (Švajč.) 878, 4. Jean-Baptiste Grange (Fr.) 676, 5. Daniel Albrecht (Švajč.) 605, 6. Ted Ligety (USA) 567, 7. Manfred Moelgg (Tal.) 518, 8. Mario Matt (Rak.) 440, 9. Ivica Kostelič (Chorv.) 418, 10. Michael Walchhofer (Rak.) 415.