Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Súpera si Michalovce nevyberajú, chcú skončiť druhí

S Trnavou si Michalovčania poradili. Zdolať chcú aj Liptovský Mikuláš. (Autor: ra)
Sportnet|Publikované 4. feb 2013 o 23:00

Michalovskí hokejisti dnes nastúpia v Liptovskom Mikuláši, kde potrebujú víťazstvo na udržanie druhej priečky.

MICHALOVCE. Prvoligoví hokejisti HK Dukla Michalovce sa rozlúčili s domácim prostredím v základnej časti víťazstvom 4:1 nad Trnavou, ktorá tak definitívne stratila šancu na postup do play-off.

Dnes sú na programe zápasy posledného kola základnej časti prvej ligy, ktorú Michalovčania ukončia v Liptovskom Mikuláši.

V nedeľňajšom súboji proti Trnave zaknihovala Dukla, ktorú opäť viedol tréner Miroslav Ihnačák, povinné víťazstvo.

Triumf 4:1 (1:1, 1:0, 2:0) sa však nerodil ľahko, pretože „gladiátori“ hrýzli do poslednej minúty a boli nepríjemným súperom.

„Hostia dobre bránili a korčuľovali. Okrem toho im kvalitne zachytal skúsený brankár Miroslav Hála. Nám sa ťažko kombinovalo, pretože ľad bol katastrofálny,“ prezradil Martin Drotár, ktorý strelil úvodný gól svojho celku v zápase, keď v 7. minúte vyrovnával na 1:1.

Majú jednoznačný cieľ

Po súbojoch predposledného kola sme spoznali osmičku postupujúcich tímov do vyraďovacej časti.

Čo však nepoznáme, je zloženie dvojíc v 1. kole play-off. Veľký boj je o druhú priečku, na ktorú si brúsia zuby Michalovce, Spišská Nová Ves a Bardejov. Najbližšie k nej majú práve Zemplínčania.

„Ak si ju chceme udržať, musíme vyhrať v Liptovskom Mikuláši. Radi by sme sa umiestnili čo najvyššie v tabuľke, aby sme v play-off stále začínali doma. Súpera si nevyberáme, ak sa chceme dostať v play-off čo najďalej, tak musíme poraziť každého,“ skonštatoval útočník Dukly M. Drotár.