Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Súper pre príznaky chrípky vzdal. Bautista-Agut vyhral v Aucklande

(Autor: Twitter)
SITA|Publikované 16. jan 2016 o 08:02

Vo finále pobudli na kurte iba hodinu. Potom Jack Sock za stavu 1:6 a 0:1 zápas vzdal. Španiel Roberto Bautista-Agut vybojoval svoj tretí turnajový titul v kariére.

AUCKLAND - finále:

(dotácia 520 000 USD, tvrdý povrch)

Roberto Bautista-Agut (Šp.-8) - Jack Sock (USA) 6:1, 1:0 - skreč

/Sock odstúpil pre príznaky chrípky/

AUCKLAND. Španielsky tenista Roberto Bautista-Agut nasadený ako ôsmy uspel proti Američanovi Jackovi Sockovi v sobotňajšom finále dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 ASB Classic v novozélandskom Aucklande.

Viedol 6:1, 1:0 s brejkom, keď súper po 29 minútach odstúpil pre príznaky chrípky.

Dvadsaťsedemročný 25. muž svetového rebríčka Bautista-Agut vyrovnal v štatistike zo vzájomných súbojov s 23-ročným Sockom (26.) na 2:2. Kuriozitou je, že aj prvý triumf dosiahol v tomto dejisku predvlani vo štvrťfinále.

Raduje sa zo svojej tretej singlovej trofeje na hlavnom profesionálnom okruhu po predvlaňajšom Hertogenboschi (tráva) a Stuttgarte (antuka).

Predvlani vyhral Bautista-Agut napríklad aj turnaj v Stuttgarte.

Vzhľadom na uvedené povrchy potvrdil svoju univerzálnosť. V semifinále odvrátil jeden mečbal Francúza Jo-Wilfrieda Tsongu.

V pondelok bude súperom Martina Kližana v 1. kole Australian Open. Proti Petržalčanovi má skóre 4:1 a forma mu zjavne nechýba.

Vo finále štvorhry v Aucklande si chorvátsko-novozélandský pár Mate Pavič, Michael Venus poradil s americkým tandemom Eric Butorac, Scott Lipsky nasadeným ako štvrtým za 69 minút 7:5, 6:4.