Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

Super-G v Aare pre Rieschovú, Vonnovú zdolala o stotinu

Maria Rieschová (Autor: ap)
TASR|27. feb 2011 o 11:40

Nemecká lyžiarka Maria Rieschová sa stala víťazkou super-G alpského Svetového pohára vo švédskom Aare.

AARE. V dramatických pretekoch triumfovala s náskokom jedinej stotiny pred favorizovanou Američankou Lindsey Vonnovou a urobila ďalší dôležitý krok na ceste za ziskom veľkého glóbusu. Tretia skončila so stratou 79 stotín Vonnovej krajanka Julia Mancusová.

Rieschová slávila v nedeľu jubilejný 20. triumf v SP. V Aare stála na najvyššom stupienku aj po piatkovej superkombinácii.

"Z víťazstva v super-G mám obrovskú radosť, veď od môjho posledného úspechu v tejto disciplíne v Cortine d'Ampezzo uplynuli už tri roky. V hornej časti trate som išla výborne, no v cieľovej rovinke to z mojej strany nebolo ideálne a tŕpla som, či to bude stačiť na prvé miesto."

"Keď som sa pozrela na výsledkovú tabuľu a videla som pri mojom mene zelenú farbu, zvýskla som od radosti. Mala som dnes veľkú dávku šťastia, no aj to niekedy v športe potrebujete," povedala Rieschová do kamier rakúskej televízie ORF.

Vonnová nenadviazala na triumf zo sobotňajšieho zjazdu a na Rieschovú stráca v celkovom poradí SP 196 bodov.

"Medzičasy naznačovali, že Maria si ide po víťazstvo, prehra o jedinú stotinu však vždy mrzí. Ešte ale nie je nič stratené. Do konca tohto ročníka Svetového pohára zostáva deväť pretekov a v lyžiarskom športe sa môže stať všeličo, veci sa rýchlo menia."

"Bude veľmi ťažké obhájiť veľký glóbus, no musím bojovať a snažiť sa získať čo najviac bodov," povedala Vonnová. Na nedelňajšíe preteky nebude v dobrom spomínať švédska rutinérka Anja Pärsonová, ktorá krátko po prvom medzičase utrpela zranenie kolena a súťaž nedokončila.

výsledky super-G SP žien v Aare:

1. Maria Rieschová (Nem.) 1:13,24, 2. Lindsey Vonnová (USA) +0,01, 3. Julia Mancusová (USA) +0,79, 4. Nicole Hospová (Rak.) +0,81, 5. Lara Gutová (Švajč.) +0,87, 6. Dominique Gisinová (Švajč.) +0,98, 7. Johanna Schnarfová (Tal.) +1,00, 8. Tina Mazeová (Slov.) +1,04, 9. Anna Fenningerová (Rak.) +1,06, 10.'Daniela Merighettiová (Tal.) +1,12 .

Súvisiace články