Štvrtok, 21. októbra, 2021Meniny má Uršuľa

Sunderland zažíva najhoršiu sezónu po športovej i finančnej stránke

TASR|9. apr 2003 o 11:29

Londýn 9. apríla (TASR) - Anglický futbalový klub AFC Sunderland pežíva jednu z najhorších sezón vo svojej histórii a na jej konci sa s najväčšou pravdepodobnosťou ...

Londýn 9. apríla (TASR) - Anglický futbalový klub AFC Sunderland pežíva jednu z najhorších sezón vo svojej histórii a na jej konci sa s najväčšou pravdepodobnosťou rozlúči s najvyššiu anglickou súťažou Premiership. Popri športovom neúspechu bývalý klub slovenského obrancu Stanislava Vargu najvyše zaznamenal aj značnú finančnú stratu.

Zástupcovia Sunderlandu v stredu informovali, že po sezóne odstúpi z funkcie výkonný šéf klubu Hugh Roberts. Finančná strata od začiatku ročníka do konca januára predstavuje 4,8 miliónov libier. Pred rokom bola za rovnaké obdobie iba 0,2 milióna libier. "Sezóna 2002/2003 je jedna z najhorších v nových dejinách Sunderlandu. Musíme čo najskôr napraviť chyby, ktoré sa stali a spoločnými silami urobiť všetko, aby ďalšia sezóna bola úspešnejšia. Bolestivé zmeny sa musia dotknúť hráčov aj vedenia," uvádza sa vo vyhlásení majiteľov klubu.

Sunderland je v aktuálnej tabuľke Premiership na poslednom mieste, keď v 32 zápasoch získal iba 19 bodov. V októbri odstúpil z postu rénera Peter Reid, ktorého nahradil Howard Wilkinson. Ten však zotrval pri kormidle iba do marca a vystriedal ho bývalý tréner Írska Mick McCarthy.

mr sr

Súvisiace články