Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Šulc pod Manínom iba ako divák, Lipták chce v nedeľu oslavovať

TASR|Publikované 19. máj 2006 o 12:21

Považská Bystrica/Prešov 19. mája (TASR) Hádzanári úradujúceho majstra Tatrana Prešov pricestujú do Považskej Bystrice na odvetné zápasy finálovej série ...

Považská Bystrica/Prešov 19. mája (TASR) Hádzanári úradujúceho majstra Tatrana Prešov pricestujú do Považskej Bystrice na odvetné zápasy finálovej série extraligy bez svojho trénera Františka Šulca, ktorý je od štvrtka na dovolenke. Pred jeho asistentom Jurijom Žuravľovom bude stáť v sobotu a v nedeľu (zhodne o 17.30) cieľ minimálne vrátiť Považanom domácu prehru z uplynulého víkendu a postarať sa aspoň o vrátenie série (stav 1:1 na zápasy) do Prešova na prípadný piaty zápas (streda, 24. mája).

Šulc opustil tím po dohovore s majiteľom klubu, ktorý sa tak rozhodol riešiť spory medzi koučom a niektorými jeho zverencami. V dejisku 3. a 4. finálového stretnutia kouč chýbať nebude, pricestuje ale iba v úlohe diváka. S kúpou lístka sa bude musieť poponáhľať, lebo z Mestskej športovej haly s kapacitou 1400 miest už hlásia: "Vypredané." "Finále by malo po úvodných dvoch zápasoch v Prešove pokračovať v skvelej atmosfére a chcem veriť, že v nedeľu s našimi fanúšikmi oslávime titul. Ak sa nám to nepodarí, bude to malá športová tragédia. V každom prípade dúfam, že spoločne ponúkneme divákom také pekné divadlo ako pred týždňom, keď ozdobou súbojov nebola len výborná nálada na tribúnach, ale aj na slovenské pomery nezvyklo výborné výkony rozhodcov," tvrdil bývalý prešovský tréner na považskobystrickej lavičke Martin Lipták. "V Prešove sme niečo dokázali urobiť a je to super. Musíme ale zostať skromní a pokorní. Nie tak, aby sme stratili sebavedomie, ale musíme byť opatrní, veď svoju silu Tatran v sezóne neraz dokázal aj v súbojoch s poprednými európskymi tímami ako napríklad s čechovskými Medveďmi. Otázne však bude, ako sa na ich hre odrazí spor s trénerom. Podľa mňa Šulcov odchod mužstvu nepridá, zvlášť, keď sa všetko zomlelo tri dni pred zápasmi," dodal Lipták, ktorý klub z metropoly Šariša doviedol späť do najvyššej súťaže.

Jeho náprotivok Šulc sa na svoju dovolenku v netradičnom termíne snaží pozerať realisticky: "V tejto dobe ešte naozaj neviem, či sa vrátim k družstvu po zápasoch v Považskej Bystrici, pred novou sezónou, alebo vôbec niekedy. Každodenne som v kontakte s majiteľom klubu pánom Chmeliarom. Beriem to ako výchovný proces. Nedorozumenia sa stávajú aj v každej rodine, aj keď táto situácia sa ma dosť dotkla. Veľmi si želám, aby ma hráči prekvapili a v Považskej zabojovali." Pre jeho asistenta Jurija Žuravľova nie je úloha viesť ambiciózny tím vo finále novinkou, v predošlej sezóne už od decembra zaskakoval za odvolaného Petra Hatalčíka a nakoniec doviedol zeleno-bielych až k druhému titulu v poradí. "Pokúsime sa ešte zabojovať a vyhrať zlato do tretice. Situácia, je však výrazne odlišná v porovnaní s vlaňajškom. Všetko je ešte horúce a ťažko sa mi k tomu vyjadruje. Verím, že sa ukážeme ako profesionáli a že vieme hrať hádzanú. Chceme vyhrať minimálne jeden zápas a v stredu doma rozhodnúť o primáte," povedal Žuravľov a dodal: "Mali by sme nastúpiť v rovnakom zložení ako doma, aj keď Kozlova trápi koleno, Čoreja chrbát, Marušáka rameno a menšie problémy majú aj ďalší hráči."

Ďalší program finálovej série o majstra SR (stav 1:1):

Sobota, 20. mája: MŠK Považská Bystrica Tatran Prešov (17:30)

Nedeľa, 21. mája: MŠK Považská Bystrica Tatran Prešov (17:30)

Prípadne v stredu, 24. mája: Tatran Prešov - MŠK Považská Bystrica (18:00)

Prehľad doterajších slovenských majstrov:

2005/06 ???

2004/05 Tatran Prešov

2003/04 Tatran Prešov

2002/03 MŠK SIRS Považská Bystrica

2001/02 MŠK SIRS Považská Bystrica

2000/01 ŠKP Sečovce

1999/00 ŠKP Sečovce

1998/99 HK VSŽ Košice

1997/98 HC Topoľčany

1996/97 HK VSŽ Košice

1995/96 Agro VTJ Topoľčany

1994/95 Agro VTJ Topoľčany

1993/94 Lokomotíva Trnava

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.