Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Súhrn víkendových výsledkov z Kuusama

SITA|26. nov 2006 o 15:20

KUUSAMO 26. novembra (SITA) - Súhrn výsledkov víkendových pretekov Svetového pohára v behu na lyžiach v Kuusame:


SOBOTA:

šprint klasickou technikou:

MUŽI:

A-finále:

1. Jens Arne Svartedal (Nór.) 2:22,1 min, 2. Odd Björn Hjelmeset (Nór.) +1,0, 3. Tor Arne Hetland (Nór.) +2,0, 4. Trond Iversen (Nór.) +3,0, 5. Johan Kjölstad (Nór.) +9,5, 6. Emil Jönsson (Švéd.) +11,2


B-finále:

1. (7. miesto celkovo) Axel Teichmann (Nem.) 2:23,2 min, 2. (8.) Eldar Rönning (Nór.) +0,3, 3. (9.) Oystein Pettersen (Nór.) +2,4, 4. (10.) Vasilij Ročev (Rus.) +2,9, 5. (11.) Fredrik Östberg (Švéd.) +6,9, 6. (12.) Andrew Newel (USA) +13,6


ŽENY

A-finále:

1. Petra Majdičová (Slovin.) 2:40,5 min, 2. Virpi Kuitunenová (Fín.) +1,9 s, 3. Marit Björgenová (Nór.) +4,9, 4. Astrid Jacobsenová (Nór.) +6,8, 5. Mona-Liissa Malvalehtová (Fín.) +16,9, 6. Ella Gjömleová (Nór.) +20,6


B-finále:

1. (celkovo 7. miesto) Lina Anderssonová (Švéd.) 2:51,3 min, 2. (8.) Aina Kaisa Saarinenová (Fín.) +0,2 s, 3. (9.) Manuela Henkelová (Nem.) +1,2, 4. (10.) Stefanie Böhlerová (Nem.) +1,8, 5. (11.) Natalia Korostelovová (Rus.) +6,9, ... Alena Procházková (SR) - nenastúpila na štart, klasifikovaná na 30. mieste, Katarína Garajová v kvalifikácii na 42. mieste, do vyraďovacích bojov nepostúpila


Poradie v hodnotení šprintu po dvoch pretekoch (z 8 naplánovaných):

MUŽI:

1. Eldar Rönning (Nór.) 132 bodov, 2. Tor Arne Hetland (Nór.) 120, 3. Jens Arne Svartedal (Nór.) 116,4. Oystein Pettersen (Nór.) 109, 5. Odd Björn Hjelmeset (Nór.) 80, 6. Trond Iversen (Nór.) 79, 7. Johan Kjölstad (Nór.) 63, 8. Andrew Newell (USA) 54, 9. Tobias Angerer (Nem.) 50, 10. Jon Kristian Dahl (Nór.) 45, (Slováci v šprinte doteraz neštartovali)


ŽENY:

1. Marit Björgenová (Nór.) 160 bodov, 2. Petra Majdičová (Slovin.) 126, 3. Virpi Kuitunenová (Fín.) 102, 4. Ella Gjömleová (Nór.) 100, 5. Natalia Matvejevová (Rus.) 88, 6. Lina Anderssonová (Švéd.) 86, 7. Mona-Liissa Malvalehtová (Fín.) 85, 9. Arianna Folisová (Tal.) 58, 10. Astrid Jacobsenová (Nór.) 56,... 42. Alena Procházková (SR) 1


NEDEĽA:

MUŽI - 15 km klasickou technikou:

1. Eldar Rönning (Nór.) 38:35,2 min, 2. Vincent Vittoz (Fr.) +15,9 s, 3. Anders Södergren (Švéd.) +18,3, 4. Mathias Fredriksson (Švéd.) +27,5, 5. Jaak Mae (Est.) +29,5, 6. Lukáš Bauer (ČR) +31,1, 7. Tor Arne Hetland (Nór.) +32,2, 8. Sami Jauhojarvi (Fín.) +37,3, 9. Jens Filbrich (Nem.) +50,6, 10. Anders Aukland (Nór.) +54,6,... 26. Ivan Bátory +1:31,0, 42. Martin Bajčičák +2:09,9, 86. Michal Malák (všetci SR) +5:40,7


ŽENY - 10 km klasickou technikou:

1. Virpi Kuitunenová (Fín.) 28:01,2 min, 2. Marit Björgenová (Nór.) +44,1 s, 3. Kristina Šmigunová (Est.) +49,2, 4. Kateřina Neumannová (ČR) +51,3, 5. Vibeke Skofterudová (Nór.) +57,7, 6. Valentina Ševčenková (Ukr.) 1:03,2, 7. Petra Majdičová (Slovin.) +1:07,9, 8. Aino Kaisa Saarinenová (Fín.) +1:11,7, 9. Betty-Ann Bjerkreim Nilsenová (Nór.) a Hilde Pedersenová (Nór.) obe +1:16,0,... 58. Alena Procházková (SR) +3:14,3


Poradie v hodnotení tzv. "dlhých behov" po druhých pretekoch (z 11 naplánovaných) - malý krištáľový glóbus:

MUŽI:

1. Eldar Rönning (Nór.) a Ole Einar Björndalen (Nór.) obaja po 100 bodov, 3. Lukáš Bauer (ČR) 90, 4. Vincent Vittoz (Fr.) 81, 5. Tore Ruud Hofstad (Nór.) 80, 6. Anders Södergren (Švéd.) 60, 7. Franz Göring (Nem.) 60, 8. Alexander Legkov (Rus.) 58, 9. Jens Filbrich (Nem.) 58, 10. Mathias Fredriksson (Švéd.) 54,... 23. Martin Bajčičák 20, 42. Ivan Bátory (obaja SR) 8


ŽENY:

1. Kateřina Neumannová (ČR) 150 bodov, 2. Kristina Šmigunová (Est.) a Marit Björgenová (Nór.) obe 140, 4. Virpi Kuitunenová (Fín.) 120, 5. Valentina Ševčenková (Ukr.) 90, 6. Vibeke Skofterudová (Nór.) 90, 7. Hilde Pedersenová (Nór.) 69, 8. Petra Majdičová (Slovin.) 68, 9. Riitta Liisa Roponenová (Fín.) 51, 10. Aino Kaisa Saarinenová (Fín.) 46,... 35. Alena Procházková (SR) 5


Celkové poradie vo SP po štyroch pretekoch (z 27 naplánovaných) - veľký krištáľový glóbus:

MUŽI:

1. Eldar Rönning (Nór.) 232 bodov, 2. Tor Arne Hetland (Nór.) 156, 3. Jens Arne Svartedal (Nór.) 128, 4. Oystein Pettersen (Nór.) 109, 5. Odd-Björn Hjelmeset (Nór.) 104, 6. Tobias Angerer (Nem.) 102, 7. Ole Einar Björndalen (Nór.) 100, 8. Lukáš Bauer (ČR) 90, 9. Vincent Vittoz (Fr.) 81, 10. Tore Ruud Hofstad (Nór.) 80,... 40. Martin Bajčičák 20, 71. Ivan Bátory (obaja SR) 8


ŽENY:

1. Marit Björgenová (Nór.) 300 bodov, 2. Virpi Kuitunenová (Fín.) 222, 3. Petra Majdičová (Slovin.) 194, 4. Kateřina Neumannová (ČR) 157, 5. Kristina Šmigunová (Est.) 140, 6. Ella Gjömleová (Nór.) 119, 7. Vibeke Skofterudová (Nór.) 94, 8. Aino Kaisa Saarinenová (Fín.) 92, 9. Valentina Ševčenková (Ukr.) 90, 10. Natalia Matvejevová (Rus.) 88,... 53. Alena Procházková (SR) 6


Súvisiace články