Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Suchej stop v 1. kole od Schnyderovej

SITA|Publikované 30. máj 2007 o 14:15

PARÍŽ 30. mája (SITA) - Slovenská tenistka Martina Suchá prehrala v 1. kole dvojhry na druhom grandslamovom turnaji roka Roland Garros v Paríži (dotácia 15 264 500 eur, antuka) so Švajčiarkou Patty Schnyderovou ...

PARÍŽ 30. mája (SITA) - Slovenská tenistka Martina Suchá prehrala v 1. kole dvojhry na druhom grandslamovom turnaji roka Roland Garros v Paríži (dotácia 15 264 500 eur, antuka) so Švajčiarkou Patty Schnyderovou za 93 minút 6:2, 1:6, 2:6. Suchá (133 v rebríčku WTA Tour) začala proti štrnástej nasadenej hráčke turnaja veľmi dobre, ale po hladko získanom prvom sete sa vývoj zápasu totálne otočil a v zostávajúcich dvoch dejstvách získala dovedna už len tri gemy.

Dvadsaťšesťročná rodáčka z Nových Zámkov prehrala s o dva roky staršou Švajčiarkou aj piaty vzájomný zápas, štyri z nich však v troch setoch. Bilancia Suchej na Roland Garros zostáva takmer nulová. Zo šiestich parížskych účastí sa dostala do 2. kola iba raz, v premiére v roku 2001.

Dvojhra žien - 1. kolo:

Martina Suchá (SR) - Patty Schnyderová (14-Švajč.) 6:2, 1:6, 2:6 za 93 minút

V prvom sete prekvapujúco dominovala slovenská hráčka, ktorej patrí v rebríčku WTA Tour o 118 miest nižšia pozícia ako Švajčiarke. Schnyderová urobila dvojnásobný počet nevynútených chýb (16:8) ako Slovenka a po dvoch stratených podaniach prehrávala už 1:5. Suchá napokon po polhodine hry vyhrala prvý set hladko 6:2. V druhom sete sa vývoj zápasu otočil o 180°. Skúsená Švajčiarka sa rýchlym brejkom ujala vedenia 3:0. Potom 26-ročná Slovenka znížila na 1:3, ale to bol jej jediný víťazný gem v druhom dejstve. Prehrala ho za 28 minút 1:6. Favoritka potom definitívne ovládla dianie na kurte a v treťom sete dovolila slovenskej súperke uhrať len dva gemy. Prvý za stavu 3:0 a druhý potom za 5:2. Švajčiarka štatisticky dominovala v esách 4:0 a vo víťazných úderoch 12:4. Z ôsmich brejkbalov využila päť, zatiaľ čo Slovenka z deviatich iba tri.