Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Suchá si zahrá proti nasadenej Čakvetadzeovej

SITA|23. aug 2006 o 23:45

NEW YORK 23. augusta (SITA) - Okrem slovenských tenisových jednotiek Dominika Hrbatého (jeho súperom bude Rus Michail Južnyj) a Daniely Hantuchovej (v stredu jej vyžrebovali Američanku Bethanie Mattekovú) ...

NEW YORK 23. augusta (SITA) - Okrem slovenských tenisových jednotiek Dominika Hrbatého (jeho súperom bude Rus Michail Južnyj) a Daniely Hantuchovej (v stredu jej vyžrebovali Američanku Bethanie Mattekovú) sa v hlavnej súťaži dvojhry na záverečnom štvrtom grandslamovom podujatí sezóny US Open (dotácia 18,585 milióna dolárov, tvrdý povrch) v New Yorku predstavia zo Slovenska aj Martina Suchá a Jarmila Gajdošová.

Suchá, aktuálne 65. hráčka sveta podľa rebríčka WTA Tour, sa v 1. kole stretne s 23. nasadenou Ruskou Annou Čakvetadzeovou (24. v počítačovom poradí), ktorá sa síce na nedávnom prípravnom podujatí v Montreale dostala do semifinále, ale tam musela z duelu s Martinou Hingisovou odstúpiť pre zranenie pravej ruky a nedohrala ani svoj nasledujúci utorňajší zápas 1. kola v New Havene proti krajanke Galine Voskobojevovej, takže nad jej aktuálnym zdravotným stavom visí veľký otáznik. Gajdošovej (85. vo WTA Tour) súperkou bude domáca držiteľka voľnej karty, 16-ročná Alexa Glatchová (245.), víťazka júnového turnaja ITF s dotáciou 10 000 USD vo Forth Worthe.


Žreb slovenských tenistov v 1. kole hlavnej súťaže dvojhry na US Open 2006:


MUŽI

Dominik Hrbatý (19-SR) - Michail Južnyj (Rus.)


ŽENY

Daniela Hantuchová (17-SR) - Bethanie Matteková (USA)

Martina Suchá (SR) - Anna Čakvetadzeová (23-Rus.)

Jarmila Gajdošová - Alexa Glatchová (USA)


Súvisiace články