Utorok, 28. septembra, 2021Meniny má Václav

Suchá prehrala v prvom kole s Američankou Davenportovou

TASR|26. jún 2001 o 19:26

Londýn (TASR): Slovenská tenistka Martina Suchá ukončila svoje účinkovanie na treťom grandslamovom turnaji roka na dvorcoch All Englandu Clubu vo Wimbledone už v 1. kole, keď podľahla treťej nasadenej Američanke Lindsay Davenportovej za 62 minút v dvoch setoch 3:6, 3:6. Pre Suchú to bol seniorský debut vo Wimbledone.

Dvadsaťročná rodáčka z Nových Zámkov prehrala hneď v úvode prvého setu svoje podanie, vzápätí sa jej však podaril rebrejk. Za stavu 2:2 však slovenská tenistka opäť neudržala svoj servis a minuloročná finalistka turnaja doviedla set do víťazného konca. Američanke vyšiel aj vstup do druhého dejstva keď viedla už 4:1, pričom ťažila najmä zo spoľahlivého prvého podania a vychádzali jej aj víťazné údery. Suchá síce dokázala vyhrať svoje nasledujúce dve podania, no Davenportová si za stavu 5:3 pri vlastnom podaní už nenechala ujsť postup do 2. kola.

Výsledky:

1. kolo - dvojhra - ženy:

Lindsay Davenportová (3-USA) - MARTINA SUCHÁ (SR) 6:3, 6:3, * Maureen Drakeová (Kan.) - Pavlina Nolová (N. Zél.) 6:3, 6:2, Angeles Montoliová (27-Šp.) - Virginie Razzanová (Fr.) 4:6, 7:6 (5), 6:4, Anca Barnová (Nem.) - Rita Grandeová (Tal.) 6:4, 6:4, Nathalie Tauziatová (9-Fr.) - Wynne Prakusyová (Indon.) 6:4, 6:2 la mp