Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Suchá opäť vyradila favoritku

Sportnet|Publikované 17. jan 2006 o 23:00

Novozámčanka Martina Suchá obhájila lanské body z Australian Open, keď znovu ako minule nachytala favoritku na hruškách. Vlani to bola Sugijamová, teraz Smašnovová. Slovenská tenistka však pred rokom veľmi rýchlo skončila v 2. kole so skóre 0:6, 2:6 ..

Martina Suchá.

FOTO - ČTK/AP

Novozámčanka Martina Suchá obhájila lanské body z Australian Open, keď znovu ako minule nachytala favoritku na hruškách. Vlani to bola Sugijamová, teraz Smašnovová. Slovenská tenistka však pred rokom veľmi rýchlo skončila v 2. kole so skóre 0:6, 2:6 s Lineckou. "Verím, že sa to nebude opakovať," povedala nám po včerajšom zápase. "Aj keď s Pennettovou mám hroznú bilanciu 0:5. Každá zakliata séria sa však raz skončí a bola by som rada, keby som ju tu prelomila."

Suchá potešila útočným poňatím, bojovnosťou i prinavrátením pomaly strateného sebavedomia. Kedysi 37. hráčka na svete sa teraz horko-ťažko drží v stovke, ale nestráca ducha. ,,Robím všetko preto, aby som znovu stúpla v rebríčku, vlani som začala spolupracovať s Mojmírom Mihalom, a napriek slabšiemu vstupu do sezóny v Hobarte cítim, že som slušne pripravená. Zápas so Smašnovovou sa lámal v druhom sete. V prvom som sa trápila, nemohla som mať veľké očakávania vzhľadom na nedostatok súťažných stretnutí na úvod roka. Teší ma, že som si úspech vybojovala sama, víťaznými loptami, aktivitou a zdalo sa mi, že aj kondične som už bola v treťom sete na tom lepšie než súperka."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.