Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Suchá končí profesionálnu kariéru

SITA|Publikované 15. júl 2008 o 13:52

BRATISLAVA 15. júla (SITA) - Tenistka Martina Suchá sa rozhodla ukončiť svoju profesionálnu kariéru. Podľa jej slov nastal ten správny čas. Vo svojom vyhlásení v tejto súvislosti 27-ročná rodáčka z Nových ...

BRATISLAVA 15. júla (SITA) - Tenistka Martina Suchá sa rozhodla ukončiť svoju profesionálnu kariéru. Podľa jej slov nastal ten správny čas. Vo svojom vyhlásení v tejto súvislosti 27-ročná rodáčka z Nových Zámkov uviedla: “Bolo to ťažké rozhodovanie, ale už asi muselo prísť. Chcem sa poďakovať všetkým, ktorí mi počas kariéry pomáhali k dobrým výsledkom, najmä mojej rodine, ktorá mi bola najväčšou oporou.”

Suchá je víťazkou dvoch turnajov vo dvojhre na úrovni WTA Tour a dlhé roky bola stabilnou členkou slovenského fedcupového tímu. Na profesionálnom ženskom okruhu sa tešila z titulov v novozélandskom Hobarte v roku 2002 a o dva roky neskôr v kanadskom Québec City. V roku 2002, teda svojom najúspešnejšom v kariére, bola členkou víťazného tímu Slovenska v Pohári federácie, prebojovala sa do osemfinále Australian Open a v singlovom rebríčku WTA sa dostala až na 37. priečku. O vyše šesť rokov neskôr, v čase keď končí aktívnu kariéru, jej patrí vo svetovom počítačovom poradí 276. pozícia, čo v internom slovenskom renkingu znamená ešte stále 6. miesto.

Aktívny tenis Suchá v blízkej budúcnosti úplne nezavrhuje. Rozmýšľa nad trénerskou dráhou, ale možno si ešte zahrá aj súťažne na nižšej úrovni. “Možno skúsim nejaké ligy, či už na Slovensku alebo v zahraničí. Nevylučujem ani trénerstvo, ako aj to, že si dorobím školu. Jasnú predstavu zatiaľ nemám,” dodala pre agentúru SITA M. Suchá, naposledy hráčka Slávie Právnik Bratislava.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.