Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Súboj Spišiakov a Šarišanov hokejovým ťahákom

Sportnet|Publikované 13. okt 2008 o 22:00

Hokejisti HC Prešov 07 v jedenástom prvoligovom kole zaregistrovali doterajšiu najvyššiu výhru v sezóne. Na vlastnom ľade nastrieľali HC 07 Detva

rovný poltucet, pričom sami neinkasovali.

PREŠOV. Zaujímavé je, že Šarišania v doterajšom priebehu súťaže sa gólovo "vyvŕšili" práve na tímoch z Detvy. HKm prehral v Prešove 1:6, HC 07 to dostal na prešovskom ľade na nulu.

Umývanie hláv pomohlo

Pred ostatným zápasom bolo v prešovskej kabíne rušnejšie ako obvykle. Prehra Prešova (2:3) v Dolnom Kubíne, hoc aj po dobrom výkone, trénerov Petra Křemena a Jána Vodilu rozladila. "Umývanie hláv" po tesnej prehre padlo na úrodnú pôdu. "V Dolnom Kubíne, ani vo viacerých predchádzajúcich stretnutiach mužstvo nehralo zle. Hráčom ale bolo treba, a bolo čo dohovoriť," tvrdí P. Křemen. "Iste, každý zápas je iný. Raz tie šance vyjdú, inokedy gól nie a nie dať ani z tých najvyloženejších. Detve 07 sme dali šesť gólov, ale nás trénerov teší hlavne hra v obrane. Vykrytie priestorov v našom pásme bolo naostatok skoro stopercentné. Navyše, výborne nám zachytal Gubík."

Obrancovia si dali povedať

Obranným formáciám sa v predchádzajúcich zápasoch ušlo dosť kritiky. "Určite oprávnenej," podotýka P. Křemen. "Dali si už ale povedať. Puky dávajú útočníkom skôr, nehrajú komplikovane. To je vlastne recept na to, aby sme hrali v našom pásme čím menej, skôr sa dostali do súperovho. Zjednodušená hra obrancov na jednej strane, premenené šance na druhej, sú výsledkom obratu k lepšiemu. Aj jednoznačnej výhry nad Detvou 07." Trojzápasovú víťaznú šnúru prešovských hokejistov pokazila prehra v Dolnom Kubíne. Avšak odčinená v nasledujúcom zápase. "Je vidno, že mužstvo sa dostáva do pohody," mieni jeden z prešovských trénerov. "Pokiaľ nie je psychika tímu dobre podložená, prejavuje sa to aj v tréningovom procese a majstrovský súbojoch. Po už viackrát rozoberanej sérii tesných prehier v úvode súťaže, pozerali sme sa na seba dosť nedôverčivo. Teraz už ale cítiť vieru vo vlastné schopnosti, silu tímu."

Dnešný šláger na Spiši

Bodaj by v takýchto superlatívoch mohli prešovskí tréneri hovoriť aj po dnešku. Na programe, je totiž jeden z ťahákov dvanásteho prvoligového kola Spišská Nová Ves Prešov. "Derby Šarišanov a Spišiakov sú vždy príťažlivé. Ťahákom bude určite aj to dnešné. Spišiaci sa opäť posilnili o dvoch hráčov, hrajú v dobrej forme. Také zápasy majú ale stále svoje špecifiká. Výsledky sa odvíjajú od aktuálnej formy. My momentálne vyzeráme dobre. Pokiaľ budeme aj dnes hrať jednoducho, vyvarujeme sa individuálnych chýb, sme na ľade Spišiakov schopní zabodovať," vyslovil presvedčenie jeden z dvojice trénerov HC Prešov 07.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.