Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Súboj o prvú priečku vyhral Prešov

Sportnet|Publikované 22. nov 2006 o 23:00

Košice - Hádzanárska extraliga mužov mala včera na programe kompletné 12. kolo, v ktorom sa darilo domácim celkom. V šlágri kola vyhral prešovský

Tatran nad majstrom a vystriedal ho na čele tabuľky.

Tatran Prešov - MŠK Pov. Bystrica 35:29 (20:12)

Prešov - Súboj o prvú priečku v aktuálnej extraligovej tabuľke splnil v Tatran Handbal Aréne očakávania. Obojstranne sa hrala rýchla hádzaná, patrične okorenená tvrdosťou osobných súbojov. Prešovčanom patril vstup do zápasu. V úvode najmä dvojica Tumidalský a Pekár strieľala dôležité góly. Keďže postupne sa k nim pridali aj ďalší spoluhráči, gólový účet Tatrana narastal minútu. Pred koncom polčasu domáci viedli už rozdielom deviatich gólov. Gólostroj zelenobielych sa však po zmene strán na pár minút zasekol. Považania rýchlo zareagovali a znížili na rozdiel štyroch gólov. V dramatickom priebehu mali ale stále navrch Prešovskí hádzanári, ktorí s prehľadom súboj doviedli do víťazného konca.

Prešov: Bakša, Popčák - Marušák 3, T. Mažár 6, Milan Filič, Géci, Pekára 6, Miloš Filič 1, Mokriš 1, Čorej, Fuňák 6, Tumidalský 4/2, Durilla 3, Mikéci 5. Najviac gólov za hostí: S. Mažár 6, Krahulík 5, Túma 5/2, Straka 4. Pokutové hody: 2/5 - 2/3. Vylúčený: 5:9. ČK: 47. Zaťko, 54. Straka, 57. Krahulík. Pred 677 divákmi rozhodovali Černý a Hippík.

Ján LEŠKO

Sečovce - Hlohovec 32:27 (12:10)

Domáci v prvom polčase predviedli festival zahodených príležitostí. Hostia hrali uvoľnene a s pocitom, že nemajú čo stratiť. Až v závere úvodného dejstva sa Sečovce chytili, vytvorili si dvojgólový náskok, ktorý postupne zvyšovali a zápas tak dotiahli do víťazného konca.

Najviac gólov: Šiška a Gamrát po 7, Frajkor 6/2 - Bočkay 7, Zaťko 6/1, pok. hody: 2/2 - 1/1, vylúčení: 4 - 7, ČK: Meluš (Sečovce) a Cibulka (Hlohovec) - obaja za tri vylúčenia

ŠKP Bratislava - 1. MHK Košice 27:26 (15:12)

Vo vyrovnanom zápase rozhodlo mužstvo ŠKP o svojom víťazstve 16 sekúnd pred koncom gólom Milana Kozáka, i keď nerozhodný výsledok by bol spravodlivejší.

Najviac gólov: Pupík 8, Mikuš 5 - Mazák 6, Faith 5, Guzy a Pecha po 4, pokutové hody: 6/3 - 3/2, vylúčení: 6 - 6, rozhodovali: Karlubík a Struhár, 300 divákov.

Zostávajúci výsledok

N. Zámky - Topoľčany 29:17 (15:7), najviac gólov: Szücs 9 - Kľačanský 7/3Pok. hody: 9/6 - 4/3, vylúčení: 6 - 8, ČK: Matušík (Topoľčany) za tri vylúčenia.