Piatok, 17. septembra, 2021Meniny má Olympia

Súboj nováčikov pre domácich

Sportnet|8. sep 2003 o 00:00

Hneď dve východniarské derby boli na programe prvého kola v 1. lige hádzanárov. Bardejovčania i družstvo Prešova/Levoče využili výhodu domácej

palubovky a získali prvé body. Rovnako úspešne vykročili do sezónu juniori Farmakolu Tatran Prešov, keď po nie najlepšom prvom polčase, prehrávali o štyri góly v druhom pridali a z Piešťan sa domov vracali v dobrej nálade. Program 2. kola (13. - 14. 9.): Košice jun. - Michalovce, Trebišov - Lednické Rovne, Malacky - Bardejov, Modra - Topoľčany, Prešov jun. - Levice, Prešov/Levoča - Piešťany.

MVHC Bardejov - Slavoj Trebišov 33:18 (17:6)

Bardejov - Napriek problémom v príprave domáci boli lepší vo všetkých činnostiach ako mladý kolektív zo Zemplína. Po štvrťhodine už bolo 10:2 najmä zásluhou tvorcu hry Šimičeka, ktorý aj presne zakončoval. V druhej časti sa presadil na spojke aj Buzinkay a krídelníci Demeš s Ratvajským. Hostia s úzkym kádrom nestačili fyzicky, ale pekné akcie predviedli Goduš a Valiska-Timečko.

Bardejov: Kerekeš, Callo - Mart. Amrich 4, Marcin, M. Krok 2/1, Šimiček 7/1, Žemlička 1, Demeš 4, Buzinkay 8/1, Pašen 1, Ratvajský 3, Blažejčík 4. Trebišov: Kmec - Boledovič 2/1, Goduš 6, Šera 1, Geci 2, Valiska-Timečko 4, Kováč 3, Sokol, Kohút, Bajus. Vylúčení: 4 - 8, 7 m hody: 4/3 - 1/1. Pred 400 divákmi rozhodovali M. a P. Leškovci.

(šč)

ZHK Prešov/Levoča - 1. MHK Košice jun. 27:25 (19:10)

Prešov - V úvodnom kole I. ligy hádzanárov odohrali dvaja nováčikovia duel rozdielnych polčasov. V tom prvom boli jasne lepší domáci, ktorí ťažili z dobrej obrany a následných protiútokov. Postupne si budovali náskok, ktorý pred predstávkou narástol až na deväť gólov. Po zmene strán sa obraz hry zmenil, Košičania hrali podstatne disciplinovanejšie v útoku a keď sa k tomu pridala slabšia forma domácich brankárov a slabá účinnosť ofenzívy, neustále znižovali. Napokon si sympaticky bojujúci hostia odviezli prijateľnú prehru, dva body sa však do tabuľky rátajú Prešovčanom.

ZHK: Korinko, Varga, Onufer - Pliška 5, J. Tomaš 5, Jaščúr, Kolpak 2, Servátka 5, Kavulič 7, Breja 2/1, Mišek 1, Šoltýs, Lukáč, Mich. Amrich. MHK jun.: Barbarič - Labič 4, Mičian 2, Šipoš 3, Vasilenko 7/4, Magyar 2, Sonderlich 3, Vetrák 2, Mydlár 2. Pokutové hody 2/1 - 4/4, vylúčení 2 - 3. Pred 300 divákmi rozhodovali Dragula a Gedeon.

(maj)

MHK Piešťany - Farmakol Tatran Prešov jun.

28:29 (18:14)

Piešťany - Juniori ŠK Farmakol Tatran Prešov si vo svojom úvodnom vystúpení sezóny v prvej lige hádzanárov pripísali na svoje konto plný bodový zisk. V Piešťanoch vyhrali najtesnejším rozdielom, aj keď po tridsiatich minútach prehrávali o štyri góly. "Úvod merania síl naši hráči nezvládli podľa predstáv a pôsobili dosť zakríknutým dojmom," hodnotil vedúci mužstva Štefan Tokarčík. "Skúsenosti z druhej najvyššej súťaže mali iba brankár Jusko a Kivader. Len na začiatku prvého polčasu sme viedli, 2:0 a 3:1, domáci hráči však stihli ešte do prestávky vývoj merania síl úplne otočiť. Po výmene strán tréner Peter Krajč zmenil taktiku, čo sa ukázalo byť vydareným ťahom. Navyše, k dobrému výkonu sa rozchytal Jusko, po neúspešných zákrokoch a rýchlych protiútokoch sme začali náskok súpera postupne doťahovať. V rozmedzí 42. až 46. minúty sme zvrátili vývoj z 22:19 na 22:24 a vedenie sme potom už až do konca zápasu nepustili z rúk."

Farmakol jun.: Jusko, Pristaš - Novotný 4, Tokarčík ml., Mokriš 2, Kivader 6/1, Hrubý 1, Briškovič, Damitš 8, Durilla 8, Lozinský, Klimko.

(jm)

Zostávajúce výsledky: Levice - Modra 23:20 (9:12), Topoľčany - Malacky 32:19 (16:10).