Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Súboj exprvoligistov pre Slavoj

Sportnet|Publikované 9. nov 2008 o 23:00

Prešovská rezerva bodoval vonku naplnoV poslednom 15. kole jesennej časti II. futbalovej ligy skupiny východ sa východniarom darilo striedavo.

Prešovská rezerva bodoval vonku naplno

V poslednom 15. kole jesennej časti II. futbalovej ligy skupiny východ sa východniarom darilo striedavo. Domáce prostredie z trojice Poprad, Sp. N. Ves a Trebišov využil na plný bodový zisk iba Slavoj, ktorý bol lepši v súboji dvojice minuloročným exprvoligistov. Nováčik z Popradu sa proti lídrovi vytiahol, ale dohrával o jedného hráča menej a doma stratil po dlhej dobe kvetinku. S bezgólovou remízou nie sú spokojní Spišiaci. Vonku sa nedarilo Lipanom ani Vranovu. V súboji dvoch corgoňligových rezerv sa presadila prešovská, ktorá si zo Žiliny priviezla tri body. Jesenný primát si už skôr vybojoval Žiar, ktorý svoje postavenie po víťazstve pod Tatrami iba potvrdil. Na opačnom póle budú zimovať Lipany a Trenčianske Teplice, ktoré sa postarali na Spiši o prekvapenie.

Trebišov - St. Ľubovňa 2:0 (1:0)

TREBIŠOV: Vzájomný súboj lanských prvoligistov priniesol futbal priemernej úrovne. Miestami prevládala bojovnosť nad futbalovou krásou. V prvom polčase sa hralo zväčša opatrne, medzišestnástkový futbal oboch aktérov nemohol spôsobiť väčšie gólové príležitosti. Až v 37. min. sa po dlhom pase dostal k lopte domáci útočník Aľušík, ktorý našiel priestor medzi brankárom a jeho svätyňou a ľavačkou otvoril gólový účet stretnutia. Po zmene strán sa hral živší futbal. Domáci, vedomí si jednogólového náskoku, chceli potvrdiť plný bodový zisk. Hostia sa zväčša bránili, do protiútokov vyrážali len ojedinelo. V 58. min. po Kročkovej prihrávke trafil pohotovou ľavačkou brvno Bičušovej brány kapitán Slavoja Capko. Ďalšiu sľubnú príležitosť nevyužil Rusnák, keď nezužitkoval prízemný Lukáčov center z ľavej strany ihriska. Tlak domácich narastal a definitíva trebišovského víťazstva prišla v 71. min. Pavlišin posielal vysokú "malú domov", brankár Bičuš len s námahou vyrazil pred osamoteným Rusnákom, ktorý hlavou zaznamenal druhý gól. Po kurióznom góle hostia vrhli všetky sily do ofenzívy, mladučkého brankára Sudimáka však v 82. min. neprekonal ďalekonosnou strelou Kupec.

ŠTATISTIKA

Góly: 37. Aľušík, 71. Rusnák. ŽK: Aľušík - Kucko, Kupec. Rozhodoval: Anguš. Divákov: 200. SLAVOJ: Sudimák - M.Lukáč, Jeníček, Hoffman, Devečka -Capko, Kročko, Csákó (81. Olah), E. Lukáč - Ľ.Rusnák (90.+ D. Rusnák),Aľušík (69. Drobňák). MFK GORAL: Bičuš- Kosturko,Pavlišin,Kucko,Štieber (81. Sivulka)- Krajňák, Galik, Kupec, Mitura (83. Sekelský)- Dlugoš, Dopirák (62. Mariančík).

Peter FERKO

* * *

Sp. Nová Ves - T. Teplice 0:0

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V rozlúčke s jesennou časťou domáci hostili mužstvo z Turca, ktoré bolo na poslednom mieste. Už od úvodu bolo jasné, že pánom na ihrisku budú domáci a hostia sa budú brániť. Prvá šanca Spišiakov prišla v 4. minúte z Horváthovej kopačky, ale jeho pokus šiel len do stredu brány. V 18. minúte znova ten istý hráč to skúšal znova, no brankár hostí jeho pokus kryl. Najväčšiu šancu prvého polčasu mal domáci Gajdoš v 21. minúte, v stopercentnej šanci strieľal len nad bránu. Jedinú strelu na bránu domácich vyslali hostia v 43. minúte, keď strelu Kolena brankár Kobr vyrážal na roh. V druhom polčase sa zverenci trénera Gombára snažili streliť gól, ale pozorná obrana hostí a brankár Machovič nedovolili Novovešťanom streliť gól. Akú takú možnosť mal striedajúci Riapoš, avšak jeho pokus letel nad bránu. Najväčšiu šancu zápasu zahodil v 77. minúte ďalší domáci hráč Čomič, keď sám pred brankárom hostí neuspel. Do konca sa nič už zaujímavého nestalo, hostia pozorne bránili a domáci sa nedokázali dostať do gólových šancí. Po veľmi dobrom taktickom výkone si hostia odniesli zo Spiša cenný a prekvapujúci bod za bezgólovú remízu.

ŽK: Riapoš - Machovič, Kravárik, Koleno, Danojecič. ČK: Riapoš po 2 ŽK. Rozhodoval: Bucko. Divákov: 300. SP. NOVÁ VES: Kobr - Petruš, Sirko(73. Čomič), Peregrim, Stadnyk(46. Riapoš), Stanislav(61. Čekovský), Kandráč, Kováč, Gajdoš - Šimko, Horváth. T. TEPLICE: Machovič - Kravárik, P. Koleno, Greschner, Ižip, J. Koleno, Ladňak( 75.Slatinský), Schmidt, Scherer - Karas, Danojecič (81. Janak).

LUKÁŠ KOTRADY

* * *

Poprad - Žiar 1:2 (0:1)

POPRAD. Domáce mužstvo sa do lídra súťaže pustilo bez rešpektu a už v 4. min. ich mohol po priamom kope Soviča dostať do vedenia Dinis, no z bezprostrednej blízkosti poslal loptu iba tesne mimo bránu. V 17. min. sa hostia dosť nečakane hostia dostali do vedenia, keď Oravíkov prienik Vernarský vyrazil na rohový kop, po ktorom aj za cenu faulu na domáceho Daška v pokutovom území Blaho prudkou hlavičkou otvoril skóre. Popradčania po pol hodine hry mohli vyrovnať, ale Maťaš zvnútra šestnástky namieril nad Vreštiakovu bránu. Po zmene strán domáci vyrukovali nátlakovou hrou, vďaka ktorej si už v 47. min. vytvorili sľubnú príležitosť, keď cez obranu hostí postupoval na gólmana Rams. No svoje sólo zakončil strelou vedľa pravej žrde. V 52. min. sa hostitelia predsa len dočkali vyrovnávajúceho gólu. Po tomto okamihu prepli ešte na vyššie obrátky, no v 64. min. prišiel pre nich nepríjemný úder. Arbiter posúdil súboj Dvorožňáka s Paulíkom ako neodvolený a z prísne nariadenej penalty dostal hostí znova do vedenia Tomáš. Domáci aj napriek nepriaznivému stavu nerezignovali a v 69. min. mieril vedľa Rams. V 77. min. postupoval sám na bránu Maťaš, ktorého na hranici pokutového územia zastavil jeden z hráčov hostí, no jeho zákrok ostal nepotrestaný.

ŠTATISTIKA

Góly: 52. Bendík - 17. Blaho, 64. Tomáš (11m). ŽK: Daško, Dvorožňák, Maťaš, Hoššo - Paulík, Kubinec, Páleník, Vreštiak. ČK: Dvožňák po 2 ŽK. Rozhodca: Havira. Diváci: 1 590. POPRAD: Vernarský - Daško, Dvorožňák, Dinis, Ondruš - Rams, Pitoňák, Sovič, Bendík (62. Kočiš) - Michlík (86. Hoššo), Maťaš. ŽIAR NAD HRONOM: Vreštiak - Tomáš, Oravík (87. Ondrejka), Kubinec, Páleník - Škultéty, Pelegriny, Blaho, Tomašovič - Karakačanov (72. Wolf), Paulík (77. Špánik).

MARIÁN DIC

* * *

Zostávajúce výsledky

n Lipt. Mikuláš - Lipany 3:0 (0:0). Góly: 58. T. Bartoš, 72. D. Savič, 79. Kandera, rozhodoval: Gál, 300 divákov.

n B. Bystrica B - Bánová 0:0. Rozhodoval: Sedlák, 100 divákov

n Žilina B - Prešov B 0:2 (0:0). Góly: 52. Lipták, 76. Haničák, rozhodoval: Debnár, 50 divákov.

n Podbrezová B - Vranov 2:0 (2:0). Góly: 8. Erceg, 19. I. Bartoš, ČK: 44: Jenčko (Vranov) za hrubý faul, rozhodoval: Šimon, 160 divákov.

n Čadca - D. Kubín 1:0 (1:0). Gól: 76. R. Michalík, rozhodoval: Páchnik, 500 divákov

* * *

NAJLEPŠÍ STRELCI

8 gólov: Páleník (Žiar)

7 gólov: Kostúrik (Podbrezová B), Dlugoš (St. Ľubovňa), Savič (D. Kubín)

5 gólov: Michalík (Čadca),Orávik (Žiar), Sninský (Trebišov), Ľ. Jacko (Lipany), Šamo (Vranov), T. Bartoš (L. Mikuláš)

4 góly: L. Balluch, Olejár (obaja L. Mikuláš), Kočiš, Bendík (obaja Poprad), Kubáni (D. Kubín), Stadník (Sp. N. Ves), T. Pančík (B. Bystrica B), Eliaš (Prešov B), Karakačanov (Žiar), Aľušík (Trebišov)

3 góly: Kaplán, Bella, D. Savič (všetci L. Mikuláš), M. Toth, Štuber, V. Gajdoš (všetci B. Bystrica B), Gajdoš, Horváth, Riapoš, Kandráč (všetci Sp. N. Ves), Lukáč (Trebišov), Pitoňák, Maťaš, Žifčák (všetci Poprad), Karoglan (Žilina B), Mariančík, Mitura (obaja St. Ľubovňa), Matej (Lipany), Koleno (Tur. Teplice), Jakubec (Čadca), Tomáš (Žiar), Frátrik (Bánová).