Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Súboj dvoch „H“ rozhodol jeden gól

Body brali hostia. Vo veľkom spišskom derby rozhodol jediný gól hrabušického Kukuru (vľavo). (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|Publikované 5. okt 2012 o 00:00

V prestížnom derby šiestoligovej podtatranskej súťaže stačil Hrabušiciam na víťazstvo v Harichovciach jeden presný zásah.HARICHOVCE. Vo veľmi kvalitnej VI. lige Podtatranskej už nemožno povedať, ktoré stretnutie je ťahákom kola.

Je jedno, či klub z dolnej časti tabuľky hostí súper z horných poschodí. Novovytvorená podtatranská skupina má vysokú futbalovú úroveň.

Keď prídu Hrabušice do Harichoviec, vždy to je veľký sviatok futbalu. Ináč to nebolo ani v poslednú septembrovú nedeľu.

Spokojnejší odchádzali po derby fanúšikovia hostí po víťazstve 1:0. Ale aj domáci otvorene priznali, že hostia boli o niečo lepší.

„Stretnutie zodpovedalo úrovni šiestej ligy. Hostia potvrdili, že patria medzi špičku v našej skupine. Boli futbalovejší, len ma mrzí, že gól sme inkasovali po ofsajdovej situácii. Je pravdou, že delovka Kukuru bola parádna, ale predchádzal jej ofsajd. Na druhej strane sme my mali dve – tri gólové šance, ale to začína u nás byť problém. V útoku sa nám nedarí a v koncovku máme poriadne vychýlenú mušku. Po stretnutí som chlapcom v šatni poďakoval za výkon. Nezainteresovaný divák videl veľmi dobrý derby zápas,“ zhodnotil veľké derby tréner ŠK Harichovce Pavol Duľa, ináč rodák z Hrabušíc.

Vonku sa hrá lepšie

V prvý októbrový víkend šiesta ligy pokračuje desiatym kolom a v ňom Harichovčania merajú cestu do Štrby. Jasným favoritom sú v tabuľke tretí domáci, ale zverencom trénera Duľu sa vonku darí.

Vedeli by o tom rozprávať Margecanci, kde naposledy uhrali remízu 1:1 a Harichovčania inkasovali vyrovnávajúci gól v posledných sekundách z pokutového kopu.

„V závere jesene máme ťažké vyžrebovanie, lebo chytáme mužstvá z čela tabuľky. So Štrbou verím v dobrý výsledok, lebo nám sa akosi lepšie hrá vonku ako doma. Skôr nám teraz svedčí obranná taktika. Ak hráme doma a máme tvoriť v útoku, tak to nám nejde,“ skonštatoval harichovský tréner.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články