Pondelok, 14. júna, 2021Meniny má Vasil

Sú vraj dôkazy aj proti Sparte

Sportnet|4. dec 2004 o 00:00

PRAHA - Do veľkej úplatkárskej aféry v českom futbale je podľa zistení českej polície namočená už aj Sparta Praha. Včerajší denník Sport zverejnil informácie českej polície, podľa ktorých najslávnejší klub krajiny sa zrejme stane šiestym obvineným oddiel

om. Štátne zastupiteľstvo pre Prahu 7 má o priebehu vyšetrovania informovať verejnosť v polovici decembra.

Česká polícia doteraz vyšetruje šesť futbalových oddielov - 1. FC Synot Staré Město, Viktoriu Žižkov, FC Vítkovice, SFC Opava a FK Slovan Liberec. Nie je však vylúčené, že do tejto spoločnosti do konca roka nepribudne aj ryba najväčšia - AC Sparta Praha.

Český Sport v piatok uviedol, že podľa správ z prostredia polície dôkazy proti mužstvu z Letnej údajne existujú. "Proti Sparte máme pomerne dosť dôkazov," citoval Sport slová jedného z policajtov. "Nejde síce o taký rozsiahly prípad, ako je Viktoria Žižkov, ale aj tak sme schopní obviniť tri až štyri osoby," prezradil jeden zo zainteresovaných policajtov. "Sú to pán Pelta a rozhodcovia s delegátom, ktorí v tejto afére vystupovali už predtým," zdôraznil informačný zdroj z policajného prostredia.

Miroslav Pelta, športový riaditeľ AC Sparta, pôsobil pred príchodom nových majiteľov zo slovenskej firmy J&T vo funkcii generálneho riaditeľa.

Na Letnej sú zatiaľ pokojní. Pelta stále opakuje, že je nevinný a prezident Vlastimil Košťál je presvedčený, že Sparta v korupčnej afére nefiguruje.

Vyšetrovanie škandálu v Česku zasiahlo okrem spomenutých šiestich klubov aj FK Teplice, FK Jablonec, druholigový Most a HFK Olomouc z tretej ligy. (tasr)

Súvisiace články

Tipuj bez rizika až za 20 €
Viac
Kurzy prináša
15:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Škótsko vs. Česko
18:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Poľsko vs. Slovensko
21:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Španielsko vs. Švédsko
Kurzy prináša