Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Sú medzi nimi traja futbalisti. Stav přeživších leteckej havárie zostáva vážny

Lietadlo sa zrútilo v hornatej oblasti strednej Kolumbie. (Autor: TASR/AP)
ČTK|Publikované 30. nov 2016 o 10:27

Pád lietadla v Kolumbii prežilo dokopy šesť ľudí.

BOGOTA. Stav preživších pondelňajšieho pádu lietadla v strednej Kolumbii zostáva vážny. Nehodu stroja, ktorým cestoval brazílsky futbalový klub Chapecoense, prežilo šesť ľudí - traja hráči, dvaja členovia posádky a novinár.

Na palube bolo sedemdesiatsedem cestujúcich a členov posádky.

Forenzní odborníci v Kolumbii v stredu oznámili, že zatiaľ identifikovali 59 zo 71 ľudí, ktorí zahynuli pri havárii lietadla. Experti vyjadrili nádej, že prácu v stredu dokončia. Informovala o tom tlačová agentúra AP.

Medzi identifikovanými je 52 Brazílčanov, päť Bolívijčanov, jeden Venezuelčan a jeden Paraguajčan.

Medzi najvážnejšie zranených patrí obranca Hélio Neto, ktorý je podľa agentúry Reuters naďaej na jednotke intezívnej starostlivosti. Pri nehode utrpel ťažké poranenia hlavy, hrudníku a pľúc.

Jeho kolega z obrany Alan Ruschel, o ktorom médiá písali ako o prvom zachránenom, podstúpil po nehode operáciu chrbtice.

"Boh je skvelý a postará sa o teba. Buď silný, si bojovník," napísala na sociálnej sieti twitter Ruschelova sestra Alissen.

Brankár Jackson Follmann podľa lekárov prišiel o pravú nohu. Záchranári našli v troskách živého tiež iného gólmana Marcosa Padilhu, ktorý však ťažkým zraneniam neskôr podľahol. Haváriu rovnako prežili aj jeden novinár, letuška a letový technik. Všetci traja naďalej zostávajú v nemocniciach.

Na palube lietadla bolívijských aerolínií LaMia, ktoré letelo z bolívijského Santa Cruzu do kolumbijského Medellínu, bola deväťčlenná posádka a šesťdesiatosem cestujúcich, vrátane viac ako dvoch desiatok futbalistov a dvoch desiatok novinárov. Hráčov navyše sprevádzal početný štáb technického personálu a predstaviteľov klubu.

Autor: ČTK

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.