Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Štyria ako jeden

Sportnet|12. aug 2004 o 00:00

Komárňanský štvorkajak vyhlásili za Najlepší športový kolektív 2003. Namiesto väčšej vizitky ich predstavíme krátkymi výrokmi.

Juraj Bača

*17. 3. 1977 v Komárne, začal študovať psychológiu, pokračuje na ekonómii v odbore marketingová komunikácia

"Moje postoje sú proamerické. To preto, že tam som mal možnosť vychutnať najkomfortnejší život za určité prostriedky. Istota, že sa môžem prácou v ktoromkoľvek odbore slušne uživiť, je dôležitá. Doma mi to chýba, ale som silne fixovaný na slovenské prostredie. Vážim si, že som v ňom dostal možnosť športovať na vysokej úrovni. Som optimista, i keď často som sklamaný a frustrovaný tým, ako sú v porovnaní so svetom naše športové výsledky nedocenené."

Michal Riszdorfer

*26. 5. 1977 v Bratislave (bydlisko mal vždy v Komárne, jeho mamička bola vtedy zdravotnou sestrou v Bratislave), študent telesnej výchovy

"Riči ma dobieha. V sile, rýchlosti, šikovnosti. Keď brat spomínal našu taktiku, musím predsa pochváliť Ričiho výnimočnosť. V úlohe háčika je skutočným admirálom. Nech sa deje čokoľvek, aj keby videl, že nám súperi dávajú na prvých dvoch stovkách o jednu loď na frak, nespanikári."

Richard Riszdorfer

*17. 3. 1981 v Komárne, študent Vysokej školy poľnohospodárskej

"Ak ide o vec, musíme konať ako jeden muž. Čas na spory, vysvetlenie si vecí, zjednotenie názorov sa končí dva dni pred súťažou. Rozhodne nie sme povahovo rovnakí, ale rovnaký cieľ mať musíme. A predovšetkým rovnakú túžbu ho dosiahnuť."

Erik Vlček

*29. 12. 1981 v Komárne, študent telesnej výchovy

"Pomerne ťažko sme sa naučili žiť s tým, že sme favoriti a médiami vyhľadávaní ľudia. Máme reálnu šancu pomýšľať v Aténach aj na najvyššiu métu, to je silná motivácia. Každý z nás štyroch má také isté slovo. Rozhodujeme spoločne."


Súvisiace články