Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Štyri góly zo štyroch štandardiek rozhodli o výsledku

Sportnet|Publikované 17. sep 2002 o 22:00

Sp. Nová Ves/Rožňava - Rožňavčania necestovali do centra Spiša s veľkými očami, skôr si priali napodobniť tesnú prehru z Lastomíra pred dvoma

týždňami. Spišská Nová Ves si po zmenách vo vedení klubu a aj v kádri udržala neporaziteľnosť. Futbalisti SP MFK dostali ďalšiu nádielku, hoci tentoraz nemuseli. Kým Spišiaci ostali na 2. mieste tabuľky, tak za mužstvom (či skôr družstvom, veď polovicu kádra tvoria dorastenci) Rožňavy ostáva iba posledná Haniska, ktorá je stále bez bodu.

SP. NOVÁ VES - ROŽŇAVA 4:0 (2:0)

Góly: 7. Maxim, 35. Papcún, 65. Staroň, 77. Šoltés. ŽK: Šoltés - 0. D: 150. R: Maxim.

SP MFK: Szabó, Leško, Vysoký, Varga, Elek (46. L. Dávid), Rencsok, Brnčík, Grecmacher, Klinko (78. Domik), Szoják, Strelka.

Domáci začali dobre a v úvode zatlačili hostí z Gemera. Z tlaku rezultoval gól, ktorý už v 7. minúte po rohu Vysockého hlavou presne poslal do siete Maxim. O minútu neskôr tvrdo vystrelil Martinický, ale Szabó bol na mieste. Aj ďalšie tri príležitosti Spišiakov rožňavský gólman zlikvidoval, ale v 35. minúte opäť po rohu Vysockého, tentoraz Papcún prízemnou strelou stanovil polčasový výsledok. Hostia sa pokúšali o ojedinelé protiútoky, ale tie končili na hranici šestnástky. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Niekoľko šancí domáci zahodili. Do listiny strelcov sa v 65. minúte zapísal striedajúci Staroň a po ňom aj kapitán Šoltés. Náznaky šancí futbalistov Rožňavy nedotiahli do konca Szoják, či Strelka, ktorý mal v drese dospelých premiéru. Po dlhšej dobe sa na spišskonovoveskom štadióne ozval v závere duelu postlesk. Toto nebolo predtým častým javom, ale divákom sa slušný zápas a domáce víťazstvo páčilo.

"Nebolo to až také jednoznačné, ako hovorí výsledok. Neboli sme pod stálym tlakom, ale naše šance, respektíve ich náznaky, sme nedokázali dotiahnuť do úspešného konca. Vážnejšie sme gólmana domácich neohrozili. Góly sme dostali všetky zo štandardných situácií, čo je našou najväčšou slabinou v defenzívnej činnosti. Musíme sa ešte veľa učiť, veď mladý Strelka ešte vlani hrával za starších žiakov," povedal o zápase a jeho bližších okolnostiach kormidelník SP MFK Rožňava Zoltán Breuer.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.