Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Štyri ceny ATP pre Federera, Nováčikom roka Djokovič

SITA|Publikované 27. mar 2007 o 11:44

KEY BISCAYNE 27. marca (SITA, AP) - Rekordné štyri výročné ceny z prostredia tenisových kurtov v pondelok pribudli na konto švajčiarskeho lídra svetových rebríčkov Rogera Federera. Z kvarteta ocenení ...

KEY BISCAYNE 27. marca (SITA, AP) - Rekordné štyri výročné ceny z prostredia tenisových kurtov v pondelok pribudli na konto švajčiarskeho lídra svetových rebríčkov Rogera Federera. Z kvarteta ocenení od Asociácie tenisových profesionálov (ATP) však iba jedno priamo súvisí s jeho nesporným športovým umením. Do zbierky mu pribudla Humanitárna cena Arthura Asha udeľovaná za charitatívnu a dobrovoľnícku činnosť, za uplynulú sezónu si vyslúžil od svojich kolegov tiež Cenu Stefana Edberga za športové správanie a štvrtý raz po sebe zvíťazil aj v ankete fanúšikov o Najobľúbenejšieho hráča. Najcennejšiu trofej pre Hráča roka si prevzal už tretí raz v rade.

V ročníku 2006 Federer vyhral tri grandslamové turnaje a k stopercentnej bilancii na turnajoch veľkej štvorky mu chýbala iba trofej z antuky na Roland Garros. Vedúcu priečku v rebríčku ATP Entry nikomu nepožičal už rekordných 164 týždňov.

Za tenistu s najlepším zlepšením vyhlásila ATP srbského zverenca slovenského trénera Mariána Vajdu Novaka Djokoviča. Titul pre Nováčika roka patrí Nemcovi Benjaminovi Beckerovi, Návrat roka predviedol Američan Mardy Fish. V deblových kategóriách triumfovali dvojičky z USA Bob a Mike Bryanovci, ktorí sa stali Párom roka a uspeli aj v ankete priaznivcov tenisu.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.