Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Štvrtý odchod do zahraničia, zakaždým ho prichýlila iná krajina

Sportnet|Publikované 24. sep 2002 o 22:00

Spišská Nová Ves - Hoci Pavol Fedor (na snímke vľavo) bol predtým navyknutý na kvalitnejší herný prejav aj ako extraligista, predsa nezahodil možnosť

vyskúšať si znovu legionársku hokejku. "Zadarmo hrať - to už nebolo pre mňa," zahryzol sa do finančných problémov. "Extraliga by predsa mala byť súťaž, ktorá má úroveň vo všetkých oblastiach. Keď som sa vrátil z Talianska, dohral som uplynulý ročník v Spišskej Novej Vsi a bol veľmi spokojný. Lenže prístup ľudí a bežné materiálne zabezpečenie nebolo predsa také, aké by malo byť."

Tento útočník trénoval po sezóne naďalej na Spiši, mal absolvovať s tímom nováčika ďalší ročník. Lenže potom nastali starosti. "Prémiu za postup, čo predstavovalo 80-tisíc korún, som inkasoval na päťkrát, medzitým som bol prihlásený na úrade práce. U nás sa robí hokej na profesionálnej úrovni neraz len rečami. V Maďarsku som predtým nebol, ale keď som tam prišiel, hneď som pobadal markantný rozdiel v chode klubu. Vybavenie šatne, posilňovne, prístup na tréningu - to všetko sa nedá porovnať s tým, čo som zažil doma." Fedor bol už v júli v kontakte s trénerom Székesfehérváru Jánom Jaškom a v auguste sa tam pobral. Otváral oči ako Alenka v ríši divov. "Najprv som dostal echo, že potrebujú krídlo, tak sme sa spojili počas sústredenia na Slovensku. Išiel som na pár dní na skúšku do klubu Alba Volán a tak sme sa dohodli." Odchovanec Popradu, ktorý doteraz nevie, ako sa vlastne ocitol pred rokmi pod krídlami HK VTJ, bol dohodnutý s funkcionármi na Spiši tak, že ak dostane prémie, podpíše nový kontrakt. "V marci skončila sezóna, lenže ja som stále inkasoval malé splátky. Trvalo to päť mesiacov, kým som mal zaplatené všetko. V auguste to bola dokonca forma naturálíí, dostal som korčule, ktoré som si nechal preplatiť v Maďarsku."

Fedor hral pred návratom na Slovensko v talianskom Alleghe, Odišiel odtiaľ predčasne, ale ako vraví, zrejme nezapadol do koncepcie, málo hrával. "Nemohol som trénerovi vysvetliť, že ja nechcem končiť s hokejom, ale chodiť čo najviac na ľad." Momentálne si privyká na maďarské pomery. V útoku hrá s Rusznyákom, v obrane je s ním Ondrejčík. "Niektorí domáci spoluhráči ma milo prekvapili, hlavne korčuliarsky. Neviem ale predpovedať, ako by tento kolektív pochodil u nás. Určite v prevej lige by sa ale nestratil. Musím sa ešte zoznámiť s kolektívom podrobnejšie," dodal slovenský hokejista v službách Alba Volán, ktorý sa uviedol dvoma gólmi v 1. kole Kontinentálneho pohára. A či pomýšľa na návrat domov? "Neviem, u mňa je to paradox, chcem byť stále doma a predsa znovu som sa ocitol vonku. Rozhodne ma lákala extraliga, v cudzine legionár je za všetko vinný, ak sa nedarí." P. Fedor vie, o čom hovorí, pretože už obliekal aj dres poľského Noweho Targu a nemeckého Dorfenu. Takže Maďarsko je už štvrtá krajina, ktorá ho dočasne prichýlila.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.