Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Štvrtoligový šláger: Snina - Svidník

Sportnet|Publikované 22. sep 2006 o 22:00

Snina - Víkendový program futbalových stretnutí je aj tentokrát v regióne bohatý na lákadlá. Určite k tým najväčším patrí šláger IV. ligy, skupina

Sever, kde aktuálne tretie mužstvo MFK Snina privíta na svojom trávniku lídra zo Svidníka, ktorý po ôsmich kolách má na svojom konte 20 bodov, neokúsil ešte prehru v súťaži a pred svojím nedeľňajším súperom dvojbodový náskok.

Keďže toto stretnutie priláka na futbalový areál pod Sninským kameňom určite peknú návštevu, a tak sme mapovali súčasnú situáciu v kádroch oboch súperov.

Pavol Diňa (hrajúci tréner MFK Snina): "Vieme, že nás čaká náročné stretnutie. Úrovňou bude určite kvalitné, takže diváci sa majú na čo tešiť, chcem veriť, že hráči sa predvedú v dobrom svetrle. Pred sezónou sme si položili najvyššie ciele, naposledy sme vonku zaváhali, takže chceme bodovať naplno. Aj keď hru súpera dokonale nepoznám, máme určité informácie, ktoré vyzdvihujú kompaktnosť všetkých formácií. Napokon skutočnosť, že Svidník zatiaľ ešte neprehral, silu mužstvga iba podčiarkuje. Z nášho pohľadu je to šesťbodový zápas, ak chceme byť so súperom aj naďalej v kontakte jednoducho potrebujeme vyhrať. Ľahko sa to hovorí, na ihrisku to však bude určite náročný boj."

Pavel Piršč (tréner FK Drustav Svidník): "Tak ako v každom stretnutí, aj v Snine sa chceme predviesť kvalitným herným prejavom, ktorý uspokojí nielen nás, ale aj divákov. Je to dôležité stretnutie mužstiev, ktoré bojujú o postup, no netreba zabudať, že sme v polovici jesene a do konca sezóny ostáva v hre ešte mnoho bodov. Vopred sa nevzdávame, každý bodík z vonku má pre nás veľký význam, tobôž, ak by sa nám podarilo uchovať si neporaziteľnosť aj po nedeli. Bod má pre nás cenu zlata. Kvality Sninčanov treba hľadať predovšetkýmk v skúsenostiach Paľa Diňu a Mareka Lukáča. Musíme ich hru eliminovať, o to ľahšie potom bude pokryť ostatných mladých hráčov."

Nuž, uvidíme, či sa budú radovať pod Sninským kameňom alebo cestou domov pod Duklu. Výkop štvrtoligového šlágra je o 15.00 hod.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.