Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Štvrtoligový nováčik sa v silnej konkurencii nestratil

AŠK Mária Huta. Najmladší futbalový klub na Spiši má za sebou úspešný rok 2015. Postúpili z piatej ligy a po jesennej časti súťažného ročníka 2015/2016 im patrí v 4. lige Juh solídne siedme miesto. (Autor: Jozef Petruška)
Jozef Petruška|Publikované 3. feb 2016 o 23:00

AŠK Mária Huta štartuje do jarnej odvety zo siedmej priečky.

Štvrtoligový nováčik sa v silnej konkurencii nestratil.

MÁRIA HUTA. Medzi kluby s najväčším progresom za ostatné roky na Spiši patrí Amatérsky športový klub Mária Huta. Čo sezóna, to postup. V súťažnom ročníku 2015/2016 sú nováčikom v 4. lige Juh.

Úspešný futbalový rok

Vo štvrtoligovej spoločnosti neboli v jesennej časti len do počtu. Skôr naopak, ich výsledky možno označiť za príjemné prekvapenie. V šestnástich jesenných kolách nazbierali 24 bodov za šesť víťazstiev a rovnaký počet remíz.

Len štyrikrát schádzali z ihriska ako porazení. Siedme miesto je tou najlepšou vizitkou práce trénera Rastislava Ďorďa a funkcionárskej práce Ľubomíra Marcinka.

„Výročná hodnotiaca schôdza ešte nebola. Tá je vždy v prvej dekáde apríla. Celý futbalový hodnotíme veľmi kladne. Postúpili sme do štvrtej ligy, no s tým nastal aj menší problém, lebo je ťažké v našom regióne zohnať futbalistov na túto súťaž. Aj preto v zimnej prestávke hľadáme posily aj inde,“ povedal predseda AŠK Mária Huta Ľubomír Marcinko.

Odchody a príchody hráčov

Siedme miesto zaväzuje do jarnej odvety. Štvrtá liga bude mať zvláštny priebeh, keď prakticky o postupujúcom je rozhodnuté.

Vo futbale je však možné všetko, ale AŠK Mária Hute isto nebude patrí medzi kluby, ktoré budú mať problém so záchranou. To skôr ambíciou tohto klubu je posunúť sa v štvrtoligovej tabuľke ešte vyššie.

„Zimnú prípravu sme začali 6. januára a trénujeme trikrát za týždeň. Stretnutím na umelej tráve v Spišskej Novej Vsi je to náš prvý prípravný súboj zimnej prípravy. Hosťovanie skončilo dvom hráčom Pušškášovi a Čobíkovi. Pre zranenie vynechá prípravu Štefan Škarbek. Do Gelnice odišli Kruželák a Sewczuk. Dlhodobo zranený je Marek Hudák. Máme nových hráčov – Angelovič z V. Opátskeho, jedného hráča z Kalše a Lokomotívy Košice, ktorých menách ešte nechcem prezrádzať. Ešte máme v pláne päť prípravných stretnutí,“ dodal predseda AŠK Mária Huta.

Autor: Jozef Petruška

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.