Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Štvrtoligový nováčik bude zimovať na výbornej piatej priečke

Mužstvo TJ Veľké Revištia. Nováčik IV. ligy, ktorý po jesennej časti obsadil 5. miesto. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 13. nov 2012 o 23:00

Nebyť pár smolných zápasov, mohli byť Veľké Revištia v tabuľke ešte vyššie. Ambiciózny celok sa môže pochváliť najlepšou ofenzívou.VEĽKÉ REVIŠTIA. Pred vyše týždňom sa skončila jesenná časť futbalových súťaží na východe Slovenska. Brány štadiónov sa zatvorili aj v najvyššej regionálnej súťaži, ktorá niesla názov IV. futbalová liga Východ.

Jedným z jej nováčikov je aj celok TJ Veľké Revištia, ktorý sa vo svojej premiérovej účasti medzi regionálnou elitou vôbec nestratil a po jeseni mu v tabuľke patrí výborné piate miesto so ziskom 27 bodov.

Zemplínčania od úvodných kôl potvrdzovali svoje kvality a prakticky celú jeseň sa pohybovali vo vrchnej polovici tabuľky. Kormidelník mužstva Marcel Nemčík preto s jeho účinkovaním vyslovil spokojnosť.

„Pred sezónou sme si želali, aby sme boli v strede tabuľky. Nebyť 2-3 zápasov, v ktorých sme prišli o body v posledných minútach, mohli sme byť teraz ešte vyššie. Herný prejav mužstva bol dobrý, jediné negatívum bolo, že nás bolo málo a v závere nás trápili zranenia,“ rozhovoril sa M. Nemčík, ktorý do niektorých stretnutí zasiahol aj ako hráč.

Najlepší útok

Pri pohľade na skóre Veľkých Revíšť (36:31) je každému jasné, že nováčik bol zástancom ofenzívnej hry. Toľko gólov ako oni nedalo v jeseni žiadne mužstvo.

„Po prvých dueloch, keď sme ešte nevedeli, čo nás v súťaži čaká, sme sa viac osmelili a hrali viac útočne. Góly nestrieľali iba útočníci, ale aj iní hráči, napríklad stopér Dušan Sninský zaznamenal 8 gólov. S ofenzívou teda je spokojnosť,“ pokračoval lodivod TJ, ktorého mrzel vysoký počet inkasovaných gólov.

V prípade V. Revíšť platilo môj dom - môj hrad, pretože doma zaváhali iba jediný raz, keď remizovali s Barcou. Pár bodov však priniesli aj zvonku.

„Veľmi blízko víťazstva sme boli vo Vyšnom Opátskom, kde sme vyrovnávajúci gól inkasovali v 96. minúte. Mrzia nás vysoké prehry v Snine a Vysokých Tatrách, kde to však bolo dlho vyrovnané a dokonca sme boli lepším mužstvom,“ tvrdil M. Nemčík.

Vyrovnanejšia súťaž

V čom videl najväčšie rozdiely medzi terajšou IV. ligou a súťažou, v ktorej pôsobilo mužstvo v minulej sezóne?

„Táto súťaž je oveľa vyrovnanejšia ako tá, ktorú sme hrali vlani. Všetky celky majú svoju silu, aj posledná Krásna hrala celkom dobre, ale má mladých hráčov. V tejto súťaži sú skúsenejšie mužstvá a hráči, lepšie ihriská aj rozhodcovia,“ povedal.

Podľa M. Nemčíka bolo v mužstve viacero opôr. „Výborne hrali Uhľár, Adam, Tkáč či Sninský, v závere podával dobré výkony Marjov. V útoku sa to striedalo, raz vyšiel zápas jednému, inokedy ďalšiemu. Vhodne zapadol aj Smoľák, ktorý k nám prišiel v lete,“ uzavrel lodivod Veľkých Revíšť.

Výsledky mužstva v jesennej časti

1. kolo: Krásna (v) 2:1
2. kolo: Stropkov (d) 2:1
3. kolo: Spišské Podhradie (v) 0:1
4. kolo: Bardejovská Nová Ves (d) 4:2
5. kolo: Michalovce B (v) 1:1
6. kolo: Barca (d) 1:1
7. kolo: Vyšné Opátske (v) 3:3
8. kolo: Giraltovce (v) 0:2
9. kolo: Haniska (d) 3:1
10. kolo: Snina (v) 0:6
11. kolo: Sabinov (d) 5:2
12. kolo: Vysoké Tatry (v) 1:5
13. kolo: Stará Ľubovňa (d) 8:1
14. kolo: Svit (v) 1:3
15. kolo: Svidník (d) 2:0
16. kolo: Krásna (d) 3:1

ra

Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.