Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Štvrtoligoví futbalisti Sabinova sa v koncovke presadili

Kapitán. Jána Dlugoša teší, že Sabinov útlm už preskočil. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 16. okt 2013 o 22:00

Hoci sa nie v každom stretnutí pred vlastným publikom vedeli vytiahnuť, predsa v niekoľkých zápasoch svojich súperov rozstrieľali.

Štvrtoligoví futbalisti Sabinova sa v koncovke presadili aj naposledy, keď si poradili so Spišskou Novou Vsou. Spišiaci po vypadnutí z III. ligy nie sú síce až takým postrachom, ale herne sa predsa vedeli presadzovať v niektorých fázach. Na ich konte sa objavil aj jeden zásah, ale i ten si dali domáci. Takže tí skórovali dovedna štyri razy.

SABINOV. Priaznivci MFK Slovan boli zvedaví hlavne na to, ako si hráči poradia s dozvukmi predošlých nie príliš vydarených stretnutí vo Veľkých Revištiach a doma s Vyšným Opátskym.

Zdalo sa totiž, že práve v nich na mužstvo doľahol akýsi útlm. S týmto názorom súhlasil aj kapitán tímu Ján Dlugoš.

„V dlhodobej súťaži u každého účastníka príde obdobie, keď sa mu herne aj výsledkovo menej darí. Aj my sme sa dostali do menšej krízy, ale zdá sa, že sme sa z nej dostali a verím, že sme sa znovu ocitli v starých koľajach.“

To, že predtým mužstvo nezabralo tak, ako sa čakalo, pripísal na vrub i tomu, že daktorí hráči neboli k dispozícii, no uplynulú nedeľu až na zraneného Sochoviča boli všetci poruke. Sabinovčania podľa tohto hráča zvládli dobre hlavne prvý polčas, kým po zmene strán boli miestami iniciatívnejší Spišiaci.

„Po tom, čo znížili nešťastnou hlavičkou do našej brány, ožili, trochu hrýzli, ale ustrážili sme si vedenie a pridali aj tretí gól. Hostia mali mladý kolektív, pohybovo i kombinačne celkom schopný. Lenže podcenili niektoré rozhodujúce situácie, preto sme dominovali.“

Strelecky sa im darí

Vďaka jasným víťazstvám najmä doma sú Sabinovčania v počte nastrieľaných gólov medzi elitou súťaže. Celkový úlovok mohol byť ešte výraznejší, keby sa vyvarovali zaváhaní po tom, čo vyhrávali.

„Tak to bolo s béčkom Michaloviec či s Vyšným Opátskym. Tentoraz sme už žiadny zvrat súperovi neumožnili. Škoda však zbytočne postrácaných bodov predtým. Pohoda mohla byť v našich radoch ešte väčšia,“ komentoval dianie Ján Dlugoš. I tak si ale Sabinov udržiava vysoký štandard, čo sa odráža aj v postavení v tabuľke.

„Je príjemnejšie byť v hornej polovici, ako sa motať kdesi dolu. Pri nabitom štartovnom poli ale vieme, že každý výsledok je dôležitý, a preto treba myslieť vždy na to, čo príde najbližšie.“

Tento víkend kolektív vedený trénerom Pavlom Šaršalom cestuje do Sniny, ktorá naposledy vydolovala bod z horúcej pôdy v Giraltovciach. V minulom ročníku Sabinov na ihrisku súpera remizoval 1:1 a doma sa zápas skončil tiež zmierlivo (0:0). Takže tieto vzájomné partie sú spravidla vyrovnané.

„Sninčanom to v tomto ročníku celkom ešte nevychádza, dúfame, že to tak zostane aj v nastávajúcom meraní síl a jeho priebeh nadviaže na minulé zápolenia s týmto rivalom,“ vyjadril svoje želanie v mene celého kolektívu MFK Slovan J. Dlugoš.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.