Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Štvrtoligoví favoriti dnes začínajú doma

Sportnet|Publikované 5. aug 2008 o 22:00

V skupine Juh najväčšími ťahúňmi Veľké Revištia a Veľké Kapušany. Pokles účastníkov zo sedem na štyroch.ZEMPLÍN. Dnes o 17.00 hod. sa premiérovo

V skupine Juh najväčšími ťahúňmi Veľké Revištia a Veľké Kapušany. Pokles účastníkov zo sedem na štyroch.

ZEMPLÍN. Dnes o 17.00 hod. sa premiérovo otvoria aj brány na treťoligových a štvrtoligových štadiónoch. Po minulej sezóne Zemplín prišiel o viacerých účastníkov. V tretej lige už ostali len Topoľany a Sobrance, pretože Kráľovský Chlmec vypadol a Brekov de facto zanikol. Vo štvrtej lige mal náš región vlani až siedmich účastníkov, no po zostupe Čiernej nad Tisou, Lastomíra a Slivníka už ostali len štyria (Veľké Kapušany, Veľké Revištia, Sečovce a Kráľovský Chlmec). Spomedzi treťoligistov sa dnes predstavia iba Sobrance, ktoré hostia doma Veľký Šariš. Topoľany včera hrali doma Slovenský pohár proti Čadci, zápas prvého kola tretej ligy v Krásnej n/H. si predohrali v nedeľu (1:0). Spomedzi štvrtoligistov je zaujímavé, že všetci začínajú doma, Veľké Revištia hostia Hanisku, Veľké Kapušany privítajú Rudňany, Sečovce si zmerajú sily s Čanou a Kráľovský Chlmec hostí Rožňavu.

Štvrtoligoví favoriti jasní

Už pred štartom štvrtej ligy Juh môžeme smelo vyhlásiť, že medzi najväčších favoritov súťaže budú patriť Veľké Revištia a smelými ambíciami sa netaja ani vo Veľkých Kapušanoch. Veľké Revištia sa cieľom pohybovať sa na špici absolútne netaja, čomu zodpovedalo aj posilnenie kádra a vydarená letná príprava. To isté možno povedať aj o Veľkých Kapušanoch, ktoré získali skúseného trénera Štefana Voroňáka a z Kráľovského Chlmca A. Bertu a Molnára. V letnej príprave ani raz neprehrali a už teraz vedia, že šlágrom možno celej jesennej časti bude na budúcu nedeľu v rámci tretieho kola ich domáci súboj s Veľkými Revišťami.

Ústup z pozícií

Ústup z niekdajších pozícií možno očakávať v podaní futbalistov Kráľovského Chlmca, ktorí síce ešte nedávno účinkovali v tretej lige, ale počas leta sa hráčsky oslabili. Z košickej Lokomotívy sa vrátil stredopoliar L. Dako, naopak, do Vyšného Opátskeho odišiel jeho brat Peter, no pod Csonkavárom budú zrejme tentoraz spokojní aj so stredom tabuľky. Táto méta je zrejme optimálna aj pre Sečovce, ktoré sa vlani obdivuhodne zachránili, no prišli o trénera S. Rýchlika, ktorého nahradil Milan Siksa.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.